Infiniti Q30 | Pierwsze oficjalne zdjęcia [aktualizacja]

Nowe Infiniti Q30, pierwszy model japońskiej marki premium w segmencie C, zbliża się wielkimi krokami. Najpierw poznaliśmy zewnętrzny wygląd nowego modelu, teraz przyszła kolej na jego wnętrze

Salon Genewa 2015 | Infiniti QX30 Concept | Czas na crossovera

Oficjalnej premiery Infiniti Q30 możemy spodziewać się na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie. Będzie to pierwsza próba Japończyków w segmencie C premium. Co już wiemy o zbliżającym się modelu? Od strony technicznej Infiniti w dużej mierze będzie się opierać na Mercedesie - płyta podłogowa Q30 została pożyczona od Mercedesa klasy A.

Jeżeli chodzi o silniki to będziemy mieli do czynienia z mieszanką jednostek koncernu Nissan-Renault oraz Mercedesa. Dokładnych danych jeszcze nie znamy, ale Infiniti zdradziło, że najmocniejsze wersje Q30 będą oferowane z siedmiobiegowym automatem i napędem na cztery koła.

Jak dotąd chyba najmniej wiedzieliśmy o stylistyce nowego Infiniti. Za sprawą prototypowego Q30 Concept z 2013 znaliśmy tylko ogólną koncepcję modelu. W czerwcu tego roku Infiniti ujawniło oficjalne zdjęcie szpiegowskie, a teraz zdecydowało się jeszcze bardziej podgrzać atmosferę - w sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie produkcyjnego Infiniti. Już na etapie konceptu Infiniti podkreślało, że "auto ma kusić stylistyką". Japończycy postawili więc na duży grill, charakterystyczne przymrużone reflektory, dużo przetłoczeń na masce i bokach auta, a muskularną sylwetkę Q30 podkreślają wyraźne i odważne linie.

Co myślicie o ujawnionym właśnie zdjęciu Q30? Naszym zdaniem prezentuje się bardzo ciekawie, ale z ocenami wstrzymamy się do oficjalnej prezentacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q50S Hybrid AWD | Test | Podgryźć Niemców

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.