Infiniti Q70 po liftingu | Ceny w Polsce | Luksus za mniejsze pieniądze

Do salonów w Polsce trafiły już pierwsze egzemplarze luksusowego sedana Q70 po facelifting. Auto debiutuje z nowym silnikiem wysokoprężnym i atrakcyjną ceną

Infiniti Q70 | Lifting i wersja L

Zmodyfikowaną linię otwiera nowy Q70 2.2 d, wyposażony w czterocylindrowy silnik Diesla, opracowany w ramach współpracy strategicznej Infiniti z firmą Daimler. Nowy silnik Diesla 2,2 w Q70, sprzężony ze standardową siedmiobiegową przekładnią automatyczną, dla której w niektórych wersjach dostępne są łopatka zmiany biegu przy kierownicy, oferując przy tym moc 170 KM i moment obrotowy wynoszący niebagatelne 400 Nm.

Nowy Q70 2.2d zastępuje w gamie Q70 dotychczasowy model z 3,0-litrowym silnikiem Diesla V6. Jego ceny zaczynają się od 189 000 złotych . To o ponad 40 tys. mniej niż trzeba było zapłacić za odchodzącą jednostkę, a nawet najniższa w gamie wersja wyposażona jest w pełne reflektory w technologii LED, chromowe akcenty na przednim grillu, kamerę cofania, przednie i tylne czujniki parkowania i osiemnastocalowe felgi.

Klientów zainteresuje zapewne system nawigacji Connectiviti+, będący wyposażeniem standardowym wersji reprezentacyjnych Executive, przy których opracowywaniu wzorowano się na sukcesie wersji Executive modelu Infiniti Q50. Ceny Q70 2.2 d Executive zaczynają się od 199 300 złotych . Jeszcze bardziej komfortowa wersja Premium Executive, z takimi elementami dodatkowymi jak pełna tapicerka skórzana oraz podgrzewane i wentylowane przednie fotele, kosztuje od 210 300 złotych .

Znajdź swoje wymarzone Infiniti

W nowej linii jest ponadto wersja Sport - charakteryzująca się między innymi jeszcze bardziej ekspresyjnym wyglądem, ulepszonym podwoziem i dwudziestocalowymi kołami, a także nowy pakiet Tech.

Na pakiet Tech, dostępny w wybranych wersjach Premium i Sport, składa się między innymi Dynamiczna Tarcza Bezpieczeństwa Infiniti (z inteligentnym tempomatem, systemami zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu i eliminacji martwego pola), system nagłośnieniowy Bose Premium Surround Sound oraz panoramiczna kamera 360°, ułatwiającą parkowanie, z funkcją wykrywania ruchomych obiektów.

Q70 na rok 2015 jest dostępny nie tylko z nowym silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra, ale też z silnikiem benzynowym V6 3,7 l. W ofercie dostępna jest również jednostka hybrydowa z systemem Infiniti Direct Response Hybrid. W nowym Q70 Hybrid wykorzystano udoskonalenia, wprowadzone wcześniej w Q50S Hybrid, dzięki czemu oferuje ona dobre osiągi - przyspieszenie od 0-100 km/h w jedyne 5,3 sekundy i większą wydajność.

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti Q50S Hybrid AWD | Test | Podgryźć Niemców

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.