Toyota Hilux | Generacja nr 8

Toyota oficjalnie przedstawiła nowego Hiluxa. Czym wyróżnia się ósma odsłona popularnego pickupa?

Nowy Nissan Navara

Historia Toyoty Hilux rozpoczęła się w 1968 roku. Od tego czasu japoński producent sprzedał na całym świecie ponad 16 mln egzemplarzy różnych wersji tego modelu. Dotychczasowa, siódma, generacja pickupa była w ofercie od 2005 roku (w 2011 przeprowadzono face lifting).

Toyota Hilux - ogłoszenia aut używanych

Debiutujący Hilux charakteryzuje się nowoczesnym designem. Najbardziej zmienił się przód pojazdu. Dostępna będzie większa ilość wersji, niż do tej pory. Japoński producent podkreśla, że znacznie podwyższył komfort. Zapowiada to nowy wystrój wnętrza. Należy przyznać, że deska rozdzielcza wygląda bardzo nowocześnie, jak na pickupa. Ponadto kabina została lepiej wyciszona. Zmodernizowano zawieszenie, które będzie oferowane w trzech wariantach: standardowym, do dużych obciążeń i komfortowym (do jazdy głównie po utwardzonych drogach). Nowa jest także rama pojazdu.

W zależności od rynku samochód będzie napędzany jednym z dwóch silników Diesla lub benzynowych (w Europie dostępne będą zapewne wersje wysokoprężne). Mniejszy turbodiesel o pojemności 2,4 litra generuje 160 KM mocy. Większy, 2.8, ma 177 KM. Ponadto Toyota proponuje wolnossący, czterocylindrowy silnik benzynowy 2.7/164 KM. Na szczycie oferty znajduje się sześciocylindrowiec o pojemności 4 litrów i mocy 278 KM. Do wyboru będą dwie skrzynie biegów o sześciu przełożeniach - ręczna lub automatyczna.

Prezentacja ósmej generacji pickupa Toyoty miała miejsce w Bangkoku. Nieprzypadkowo, ponieważ jednocześnie rozpoczęto sprzedaż nowego Hiluxa w Tajlandii. Europa na nowy model będzie musiała długo poczekać. Samochód trafi na Stary Kontynent dopiero we wrześniu 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi L200 | Zupełnie nowe

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.