Salon Nowy Jork 2015 | Toyota RAV4 | Lifting i hybryda

Toyota kontynuuje hybrydową ofensywę. Kolejnym modelem z tego typu źródłem napędu będzie popularny SUV RAV4, który przy okazji został poddany modernizacji

Toyota Auris Hybrid Touring Sports | Test długodystansowy | Hybrydowy świat

Największe zmiany zajdą z przodu pojazdu, który jest w zasadzie całkowicie nowy. Przeprojektowano zderzak, atrapę chłodnicy i reflektory, które są wykonane w technologii Full LED (światła do jazdy dziennej, światła mijania i drogowe). Z tyłu najłatwiej dostrzec przestylizowane lampy, również LED-owe.

Szukasz używanej Toyoty RAV4?

Modernizacja objęła także wnętrze SUV-a Toyoty. Na desce rozdzielczej zamontowano większy ekran dotykowy systemu multimedialnego, a pomiędzy zegarami pojawił się kolorowy wyświetlacz komputera pokładowego. Ponadto poprawie ma ulec jakość wykonania, a na pokładzie znajdą się nowe elementy wyposażenia (m.ni. kamera z widokiem 360 stopni) i systemy bezpieczeństwa, wśród których dostępny będzie pakiet Toyota Safety Sense (system ochrony przedzderzeniowej Pre-Crash, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe, system odczytywania znaków drogowych i aktywny tempomat).

Nowa wersja RAV4 Hybrid z napędem na cztery koła (AWD) będzie wyposażona w silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra i silnik elektryczny, napędzający tylne koła. SUV dołączy do rozbudowanej gamy samochodów Toyoty z napędem hybrydowym, która obecnie obejmuje następujące modele: Yaris, Auris, Auris Touring Sports, Prius, Prius Plug-In i Prius+.

Odświeżona Toyota RAV4, w tym wersja Hybrid AWD, trafi do sprzedaży na początku 2016 roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Ruszyła sprzedaż auta na wodór

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.