Największym producentem samochodów w 2014 roku jest...

Trzy światowe koncerny motoryzacyjne osiągnęły w zeszłym roku doskonały wynik 10 mln sprzedanych samochodów. Różnice między nimi są naprawdę niewielkie

Opel notuje największy wzrost na polskim rynku

Toyota sprzedała w ubiegłym roku ponad 10,23 mln samochodów. Pobiła tym samym o 3% wynik z roku 2013 i ustanowiła nowy rekord. Wszystkie marki grupy - Toyota, Lexus, Daihatsu i Hino - odnotowały wzrost sprzedaży. Japończycy już zapowiedzieli, że również w tym roku chcą utrzymać sprzedaż aut na poziomie 10,15 mln sztuk.

W doskonałej sytuacji jest drugi w zestawieniu Volkswagen Group. Z wynikiem 10,14 mln sprzedanych samochodów (marki VW, Audi, Porsche, Skoda, Seat, Lamborghini, Bentley, Bugatti, Scania) jest na pozycji goniącego i Toyota z pewnością odczuwa jego oddech na swoich plecach. Może się okazać, że ambitne plany zajęcia pozycji największego koncernu motoryzacyjnego na świecie Volkswagen zrealizuje wcześniej, niż planował (do 2018 roku).

Volkswagen Polo - Ogłoszenia

Trzecie miejsce należy do starego giganta, amerykańskiego koncernu General Motors (m.in.: Opel, Cadillac, Chevrolet). Jak widać kolosa nie łatwo powalić i po restrukturyzacji wyniki sprzedaży są świetne. Wycofanie marki Chevrolet z Europy nie przeszkodziło w osiągnięciu po raz pierwszy w historii wyniku 10 mln sprzedanych samochodów.

Przez niemal 8 dekad światowym numerem jeden był General Motors, aż do detronizacji w 2009 roku, kiedy to Toyota przejęła pałeczkę lidera. Wyniki sprzedaży samochodów największych koncernów motoryzacyjnych w 2014 roku nie przyniosły żadnych niespodzianek. Przełom może nastąpić w tym roku, gdyż jak można się spodziewać Volkswagen zrobi wszystko, by pokonać Toyotę. Nie można też lekceważyć GM. Walka na podium jeszcze nigdy nie była tak wyrównana.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota | Rekordowa sprzedaż hybrydowych modeli

Więcej o:
Copyright © Agora SA