Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance | Test długodystansowy cz. XII | Mistrz przestrzeni

Dla wielu kierowców samochód nie musi przyciągać wszystkich spojrzeń na ulicy, ma być po prostu poprawny i przede wszystkim praktyczny. Taka właśnie jest Octavia

Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance | Test długodystansowy | Wszystkie części

Trzecia generacja bestselleru Skody nie ma się już także czego wstydzić pod kątem wyglądu. Wystarczy spojrzeć na poprzednie odsłony tego modelu, żeby dojść do tego wniosku. O  wyglądzie najnowszej Octavii już pisaliśmy, teraz skupmy się na wnętrzu, a dokładnie na jego użyteczności.

Używana Octavia - sprawdź ogłoszenia

Nadwozie typu liftback przypomina klasycznego sedana, ale klapa bagażnika otwiera się razem z szybą. Duży otwór gwarantuje łatwy dostęp do bagażnika. Jeśli ktoś nie lubi aut typu kombi, to standardowa Octavia powinna w zupełności wystarczyć. Bagażnik ma 590 litrów (tylko o 20 mniej niż odmiana Combi). Zmieści się do niego naprawdę wiele.

Samochód: Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance Aktualny przebieg: 46 980 km Problemy: brak Powód testu: Damy wycisk hitowi sprzedaży

W utrzymaniu porządku i bezpiecznym transporcie mniejszych przedmiotów pomaga zestaw haczyków i siatek (koszt dodatkowych 200 zł). Czystość pozwala zachować dwustronna mata podłogi bagażnika z jednej strony pokryta łatwo zmywalną gumą. We wnękach za nadkolami wygospodarowano schowki. Nie zapomniano też o gniazdku 12V. Można np. podłączyć do niego przenośną chłodziarkę.

Tylna kanapa dzieli się w stosunku 40:60. Po środku znajduje się otwór do przewozu długich przedmiotów (np. nart). Po złożeniu oparć przestrzeń bagażowa wzrasta do 1 580 litrów. Niestety nie otrzymujemy płaskiej podłogi. Złożone oparcie tylnej kanapy tworzy duży próg. To minus.

Octavia to wyrośnięty kompakt, często porównywany nawet z samochodami z wyższego segmentu. Poza dużych rozmiarów bagażnikiem, samochód oferuje także przestronne wnętrze. Czworo pasażerów nie może w nim narzekać na brak miejsca na nogi, ramiona czy głowę. Długie podróże nie stanowią najmniejszego problemu.

Skoda Octavia 1.4 TSI DSG Elegance | Kompendium

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | Skoda Superb III

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.