Ford F150 | Rocznik 2015 rusza na podbój

Najchętniej kupowany samochód na rynku amerykańskim, Ford F150 pojawił się w nowej wersji. Ford podał również ceny

Na salonie w Ditroit w 2013 roku Ford zaprezentował model Atlas Concept, który wywołał za Oceanem prawdziwy zachwyt. Był to przedsmak nowego F150, który w produkcyjnej wersji nie wiele różni się od modelu studyjnego. To najważniejsze auto Forda. Od ponad 30 lat ten pick-up jest najchętniej kupowanym autem w USA. W 2013 roku sprzedano 763 402 egzemplarze serii F. Dla porównania najchętniej kupowane auto osobowe, Toyota Camry znalazła niecałe 400 tys. nabywców.

Amerykańskie legendy

Zaprezentowany model będzie trzynastą generacją, ale nic nie wskazuje na to, by ta liczba mogła być w jakiejkolwiek formie pechowa dla nowego Forda. W świat pick-up'ów wkroczyła nowoczesność. Karoseria zbudowana jest w większości z aluminium, rama z lekkiej, mocnej stali. Dzięki tym zabiegom udało się zmniejszyć masę własną nowego modelu względem poprzedniego aż o 320 kg.

Oszczędność również pod maską. Najmniejszy silnik ma tylko 2,7 litra pojemności. To nowy, turbodoładowany V6 z rodziny EcoBoost. Jest wyposażony w wtrysk bezpośredni i system Start-Stop. To wcale nie oznacza, że Ford zrezygnował z tradycyjnych silników V8. Nadal w sprzedaży będzie 5 litrowa jednostka napędowa. 6,2 litrowy silnik zostaje jednak wykreślony z oferty.

Ile kosztuje używany pick-up Forda?

Ford skupił się w nowym modelu na problemie załadunku i funkcjonalności. Zintegrowane rampy, mocowane po wewnętrznej stronie bocznych burt ,w których wmontowane są światła LED, mają pomóc w załadunku i rozładunku maszyn i innych, mniejszych pojazdów. Kamery z 360 stopniowym obrazem ułatwią m.in. zaczepianie przyczep. Tylna klapa może być otwierana za pośrednictwem pilota i z pomocą amortyzatorów powoli i miękko opada w dół.

We wnętrzu nowego F150 wbudowano 8 calowy multimedialny wyświetlacz, do którego można wgrać specjalnie przygotowane aplikacje. Pick-up'a wyposażono w tempomat połączony z radarem i funkcją utrzymywania stałego odstępu, asystent utrzymywania auta na pasie ruchu, funkcję wykrywania auta znajdującego się w martwym polu.

Sprzedaż nowego Forda F150 rozpocznie się jesienią. Zamówienia przyjmowane są od 28 lipca. Cena bazowej wersji XL z 283 konnym, 3,5 litrowym silnikiem V6 rozpoczyna się w USA od 26 615 dolarów. Topowy model Platinum (5 litrów, V8) kosztuje 52 155 dolarów. W porównaniu do poprzednika ceny wzrosły od 400 do maksymalnie 3500 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy amerykańską motoryzację

Dodge RAM SRT10Dodge RAM SRT10 Dodge RAM SRT10 Dodge RAM SRT10

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.