Mercedes Vito | Bardziej użytkowa Klasa V

Nowe wcielenie Mercedesa Klasy V poznaliśmy na początku roku. Teraz przyszedł czas na bliźniacze Vito

Mercedes Klasa V Marco Polo

Tak jak się spodziewaliśmy, trudno nie dopatrzyć się podobieństw nowego Vito do Klasy V. Tak jak w przypadku poprzedników, Vito jest jej mniej prestiżową i bardziej użytkową wersją. Świadczą o tym m.in. plastikowe zderzaki bez lakieru. Nowy van Mercedesa oferuje jednak największą w klasie przestrzeń załadunkową do masy 1369 kg i jest dostępny z napędem na przednie lub tylne koła. Do dyspozycji klientów oddano trzy dostępne długości nadwozia (4895 mm, 5140 mm i 5730 mm), co czyni nowe Vito o 140 mm dłuższym od poprzednika. Najdłuższy z dwóch dostępnych rozstawów osi wynosi 1910 mm.

Mercedes Viano - Ogłoszenia

Nowy Mercedes Vito jest dostępny w trzech wersjach, jako Van, Vito Crew i Vito Tourer. Ta ostatnia przeznaczona jest do transportu jak największej ilości pasażerów i można ją wybrać w dwóch dostępnych opcjach Pro lub Select, ale obie wyposażono w komfortowe zawieszenie. Pozostałe dwie opcje przeznaczono w mniejszym lub większym do transportu ciężkich towarów, obie mogą zostać wyposażone w amortyzatory lepiej wybierające nierówności oraz mniej sztywne sprężyny. Każde nowe Vito otrzyma tarczowe hamulce z przodu i z tyłu, system ESP i w zależności od wybranej wersji do ośmiu poduszek powietrznych. W standardzie pojawią się także układy wspomagające kierowcę, z ostrzeganiem przed zmianą pasa ruchu i obiektem w martwym punkcie na czele. Dla bardziej zamożnych klientów przewidziano m.in. reflektory typu LED.

Przednionapędowe Vito mogą otrzymać pod maskę czterocylindrowe silniki Diesla o pojemności 1,6 litra i mocy 88 lub 114 KM. Z kolei tylnonapędowe wersje napędza jednostka 2.15 o mocy 136 KM, 163 KM i 190 KM. W zależności od wersji Vito może być wyposażone w pięcio- lub sześciobiegową manualną skrzynie biegów lub automatyczną przekładnię siedmiostopniową.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes Klasy V | Nowa jakość

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.