Hindustan Ambassador | To już koniec

Jeden z najstarszych konstrukcyjnie samochodów na świecie, Hindustan Ambassador, przechodzi do historii. W Indiach zakończono jego produkcję

Najlepiej sprzedające się samochody w Europie | Top 10

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów w Indiach, Hindustan Ambassador przechodzi do historii. 25 maja tego roku producent zawiesił produkcję i wszystko wskazuje na to, że już jej nie wznowi.

Hindustan Ambassador pojawił się na indyjskich drogach w 1958 roku. Był nową inkarnacją Morrisa Oxford III z lat 1956-1959. Wówczas nikt nie spodziewał się, że auto stanie się motoryzacyjną ikoną. Prosta do granic możliwości konstrukcja, łatwe naprawy i odporne na fatalny stan tamtejszych dróg podwozie przyczyniły się do jego sukcesu. Uwielbiany przez taksówkarzy, używany przez elity, stał się nieodłącznym elementem miejskiego pejzażu Indii.

Suzuki Swift - Ogłoszenia

Produkowany przez 56 lat przechodził liczne modyfikacje, ale charakterystyczny wygląd pozostał niemal bez zmian. Tak długi okres produkcji nie przełożył się na rekordową liczbę powstałych egzemplarzy. W szczycie popularności, czyli w latach 80. rocznie powstawało zaledwie 20-25 tys. sztuk. Rozwój Maruti-Suzuki i miejscowej Taty spowodowały powolny spadek zainteresowania Ambassadorem. W 2013 roku Hindustan sprzedał zaledwie 2214 sztuk. Dla fabryki zatrudniającej 2,5 tys. pracowników oznaczało to początek końca.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeżdżą w Dubaju?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.