Renault 4 | Nowe auto papieża

Nie jeździcie luksusowymi samochodami - takie kazania wygłasza papież Franciszek do swoich księży. Na tym tle jego nowy papamobile zupełnie nie dziwi - to stary Renault 4, rocznik 1984 z przebiegiem 300 tysięcy km

Papamobile

Papież Franciszek ma nowy samochód. 30 letni Renault 4 to prezent. Jak donosi włoska strona internetowa tygodnika "Famiglia Cristiana", auto zostało przekazane przez księdza z bardzo małej parafii o nazwisku Don Renzo Zocca.

Wyjątkowy papież, wyjątkowy samochód

W liście do papieża ksiądz Zocca zaoferował nie używany od jakiegoś czasu przez niego samego samochód. Auto, które idealnie wpisuje się w trend postulatów, stroniącego od luksusów papieża. Renault ma 300 000 przebiegu, 30 konny, 0,8 litrowy silnik i mocno zużyte siedzenia.

Nowy, stary samochód został przekazany papieżowi osobiście przez księdza Don Renzo z gromadką około stu wiernych. Papież Franciszek od razu odbył jazdę próbną na fotelu pasażera. Renault nie zostało wymeldowane i w przyszłości papież chce nim sam jeździć po Watykanie. Sentyment do tego modelu Renault pojawił się nie bez powodu. Papież Franciszek jeździł właśnie takim samochodem w Argentynie.

.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.