Nowy Hyundai Santa Fe w Polsce. W ofercie dwie hybrydy i napęd 2WD lub 4WD [CENA]

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe jest już dostępny w Polsce. Klienci mogą wybierać spośród czterech wersji wyposażenia oraz trzech konfiguracji napędu. Dostępny jest układ hybrydowy (HEV) lub hybryda typu plug-in (PHEV) oraz napęd na przód lub na cztery koła. Cena minimalna wynosi 199 900 zł.

To już piąta generacja flagowego SUV-a w europejskiej ofercie marki Hyundai. Pojazd w stosunku do poprzednika urósł i otrzymał pudełkowaty kształt, przywodzący na myśl klasyczne samochody terenowe. Auto jest duże, jego długość sięga 4830 mm, wysokość mierzy 1720 mm, szerokość wynosi 1900 mm, a rozstaw osi mierzy 2815 mm. Kabina jest przestronna, wnętrze zmieści maksymalnie 7 osób, a kufer w ustawieniu 5-osobowym połknie 725 litrów ładunku (o 91 litrów więcej w stosunku od poprzednika).

W środku uwagę zwraca panoramiczny zakrzywiony wyświetlacz, który obejmuje 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i drugi ekran systemu informacyjno-rozrywkowego. Trzeci dotykowy wyświetlacz o przekątnej 6,6" umieszczony w konsoli odpowiada za sterowanie klimatyzacją. W trosce o ergonomię, pozostawiono dodatkowo tradycyjne pokrętła regulacji temperatury w kabinie. Powierzchnie wykończone miękkim materiałem, takie jak podsufitka, dywaniki, oparcia siedzeń, kokpit, tapicerka drzwi i siedzeń, zostały wykonane z tworzyw przyjaznych dla środowiska.

Nowością jest indukcyjna ładowarka mieszczącą dwa telefony, bakteriobójcza przestrzeń do sterylizacji światłem UV-C, cyfrowe lusterko wsteczne czy relaksacyjny fotel z podnóżkiem. Odmianę z indywidualnymi sześcioma miejscami i fotelami kapitańskimi można zamówić w najwyższej wersji wyposażenia o nazwie Calligraphy. Wyróżnia się ona także czarnymi dodatkami nadwozia, w tym czarnymi 21-calowymi felgami o wzorze zarezerwowanymi tylko dla tej odmiany.

Hyundai Santa FeHyundai Santa Fe fot. Karolina Chojnacka / Wyborcza.biz

Do wyboru hybryda lub hybryda z wtyczką

Klienci mają do wyboru trzy konfiguracje napędowe, oparte na układach hybrydowych HEV i PHEV. Każdy z nich wykorzystuje czterocylindrowy silnik turbodoładowany wspierany przez silnik elektryczny. Układy hybrydowe są łączone z sześciostopniową automatyczną skrzynią biegów. W obydwu przypadkach można wybrać napęd na cztery koła. Odmiany 4WD mają mechanicznie dołączany napęd tylnej osi. Podstawowy układ to 1.6 T-GDI HEV 6AT, a ustawiona wyżej w ofercie jest hybryda plug-in 1.6 T-GDI PHEV 6AT.

2024 Hyundai Santa Fe - cena w Polsce

Cennik modelu Santa Fe otwiera wersja Smart dostępna od kwoty 199 900 zł. Bazowy model jest przednionapędową hybrydą (HEV) o łącznej mocy 215 KM. Wersja Smart jest dostępna wyłącznie w wersji 5-osobowej i tylko z napędem na przednią oś.

Wersja Executive jest dostępna także wyłącznie jako 5-osobowa hybryda (HEV), ale tutaj można wybrać wersję przednionapędową (od 234 900 zł) lub wersję z napędem na cztery koła (od 244 900 zł).

Wersja Platinum występuje zawsze z napędem na cztery koła. Tutaj można zamówić wersję 1.6 T-GDI HEV 6AT (215 KM) lub 1.6 T-GDI PHEV 6AT 4WD (253 KM). Każda z nich jest dostępna w konfiguracji pięcioosobowej, a opcjonalnie także siedmioosobowej.

Calligraphy to najwyższa wersja wyposażenia, która dostępna jest wyłącznie w konfiguracji 6-osobowej i z napędem na cztery koła. Cena wersji hybrydowej zaczyna się od kwoty 282 900 zł, a wersji plug-in hybrid od 299 900 zł.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.