Renault Symbioz oficjalnie. Kolejny elektryk? Właśnie nie. "Zamyka rozdział"

Są pierwsze zdjęcia, informacje o rozmiarach i napędzie oraz wnętrzu.Renault Symbioz oficjalnie debiutuje i zapowiada się na bardzo ciekawą propozycję w segmencie C.
Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych samochodów Renault, która obejmuje modele Arkana, Megane E-Tech 100% electric, Austral i Scenic E-Tech 100% electric, i zamyka rozdział ponownego podboju segmentu C w ramach strategii Renaulution

- czytamy w oficjalnym komunikacie Renault. Nowy model opisywany jest przez producenta jako "nowa era rodzinnego samochodu". Zgodnie z modą i obowiązującą modą Renault Symbioz to crossover. Zachęcamy do zajrzenia do naszej galerii, gdzie znajdziecie sporo zdjęć nowego Renault. Auto prezentuje się bardzo ciekawie. Co to w ogóle za samochód? Można pokusić się o stwierdzenie, że w gamie producenta zastąpi kiedyś szalenie popularne Megane, które teraz jest już tylko elektryczne.

Renault Symbioz - silnik. To nie jest kolejny elektryk

Wspominamy o klasycznym Renault Megane, ponieważ Renault Symbioz nie jest samochodem elektrycznym. Pod maską będzie pracował silnik spalinowy. Pierwsze informacje od Renault nie są zbyt obszerne, ale podano, że Symbioz na pewno będzie dostępny w Polsce z hybrydowym napędem E-Tech full hybrid 145. Renault jednak obiecuje bardzo dużą wydajność napędu. Renault Symbioz ma ważyć mniej niż 1500 kg. Podobno średnie zużycie paliwa to znakomite 4,6 l/100 km, a zasięg na pełnym baku ma dobić do tysiąca kilometrów.

Renault Symbioz - wymiary, bagażnik. Ostatnia luka w kompaktowej gamie Francuzów

Renault Symbioz po spalinowej stronie kompaktowych Renault dołącza do Australa (4,51 m długości) i Arkany (4,57 m) jako model trochę od nich mniejszy. Renault Symbioz mierzy 4,41 m długości. Szerokość to 1797 mm, wysokość 1575 m, a rozstaw osi wynosi 2638 mm. Auto powstało na platformie CMF-B, na której wcześniej oparto Clio, Captura i Arkanę.

Francuzi są szczególnie dumni z przestronności i pakowności swojego nowego SUV-a. Pojemność bagażnika waha się od 492 do 624 litrów. Skąd taka rozbieżność? Wszystko dzięki przesuwnej tylnej kanapie. Jeśli w ogóle ją złożymy, to przestrzeń bagażowa będzie miała 1582 litry. Z kolei sprytnie rozplanowane schowki pomieszczą w sumie 24,7 litra.

Renault Symbioz - wnętrze. Co już wiemy?

Symbioz jest wyposażony w najlepsze technologie Renault. Między innymi w system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i przyciemniany szklany dach Solarbay. W wersji iconic jest wyposażony w 29 systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Sam projekt wnętrza znamy z innych modeli Renault. Jednak nie Australa czy Scenica, a np. Arkany.

Renault Symbioz - kiedy premiera, cena

Nie znamy jeszcze polskich cen Renault Symbioz, ale nie powinniśmy na cennik czekać zbyt długo. Producent zapowiada, że polską premierę zaplanowano po wakacjach 2024. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak Renault wyceni nowego crossovera. Renault Arkana z tą hybrydą startuje od 126 900 złotych.

Zobacz wideo Nowe Renault 5. Poznaliśmy z bliska elektrycznego malucha z Francji
Czy twoim zdaniem Renault Symbioz odniesie sukces w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.