Porsche Panamera z nowym wnętrzem. W desce przełącznik biegów i kolejny ekran

Porsche oficjalnie zaprezentowało pierwsze zdjęcia wnętrza odmienionego Porsche Panamera. Wiemy już dokładnie co zmieni się w kabinie, natomiast wygląd sylwetki auta wciąż pozostaje tajemnicą.

Koncepcja sterowania, jaką Porsche zastosuje w nowej Panamerze, której premiera jest szykowana na piątek 24 listopada, została przejęta z modelu Taycan. Oznacza to zakrzywiony i w pełni cyfrowy wyświetlacz zegarów o przekątnej 12,6", opcjonalny wyświetlacz przezierny i zgrupowanie elementów sterujących istotnych podczas jazdy w bezpośrednim sąsiedztwie kierownicy. Dzięki temu obsługa funkcji Panamery ma być prostsza we wszystkich sytuacjach na drodze, a zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy. Więcej o nowych samochodach piszemy na Gazeta.pl.

Natychmiast widoczne zmiany

Poza nową deską rozdzielczą, dodatkowym wyświetlaczem dotykowym po stronie pasażera, który zapewne będzie miał przekątną 10,9" jak w modelu Cayenne, a także nowym tunelem centralnym, uwagę przykuwa także nowa kierownica. Pojawił się na niej przełącznik umożliwiający poruszanie się po opcjach dostępnych na zestawie wskaźników oraz przełącznik trybów. Dźwignia zmiany biegów została usunięta z konsoli środkowej i teraz znajduje się na desce w sąsiedztwie kierownicy.

Teraz w tunelu centralnym umieszczono elegancki panel klimatyzacji, który łączy powierzchnie dotykowe i fizyczne przełączniki. Nieco wyżej znajdują się całkowicie pozbawione żeberek kanały wentylacyjne, które  regulowane elektrycznie. Wstępnie skonfigurowane tryby klimatyzacji wybiera się przyciskiem. Wyeliminowanie dźwigni zmiany biegów z tunelu pozwoliło wygospodarować więcej miejsca w schowku niż dotychczas.

Oświetlenie nastrojowe jakiego nie było

W nowej Panamerze po raz pierwszy w samochodzie Porsche pojawi się oświetlenie nastrojowe przeciągnięte przez całą deskę rozdzielczą. Kolor światła, a także jego natężenie będzie zmienne, a także dostosowane m.in. do wybranego trybu jazdy. Jak informuje firma, zarówno przednie fotele, jak tylne siedzenia będą jeszcze bardziej komfortowe, za sprawą ich nowego wyprofilowania oraz zastosowanych panek.

Klienci powinni spodziewać się szlachetnych materiałów wykończeniowych i dużych możliwości personalizacji. Szczególne życzenia klientów będzie realizować Porsche Exclusive Manufaktur. Co ciekawe, po raz pierwszy uda się zamówić Panamerę z wykończeniem całkowicie pozbawionym naturalnej skóry. Więcej szczegółów na temat samochodu poznamy w dniu premiery. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo To auto przypomina bardziej luksusową limuzynę niż auto sportowe
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.