Xpeng ambitnie wkracza do Europy. Kolejne kraje na liście

Chiński startup samochodowy bardzo ambitnie podchodzi do planów ekspansji w Europie. Właśnie uruchamia sieć sprzedaży i serwisu w Holandii, tuż po wejściu do Norwegii i Szwecji. Kiedy zawita nad Wisłę?

Chińska marka Xpeng jakiś czas temu zapowiadała intensywny rozwój w Europie i konsekwentnie realizuje swoje cele. Startup z Kraju Środka podpisał właśnie umowę o współpracy ze spółką Emil Frey Netherland NV w Holandii. Ta ogromna grupa dilerska będzie odpowiadać za rozwój sieci sprzedaży i serwisu w Holandii.

Więcej informacji motoryzacyjnych znajdziesz w serwisie Gazeta.pl

Emil Frey to jedna z największych, europejskich organizacji zajmujących się handlem samochodami. Firma ma również swoją odnogę na terenie Polski – w swoim portfolio zarządza salonami marek Subaru, Nissan, BMW, MINI, Mercedes, Peugeot, Skoda czy Volkswagen.

Doświadczona organizacja zapewni klientom atrakcyjne ceny samochodów, a także dostęp do rozwiniętej i doświadczonej sieci usług i dystrybucji. Na początku marca pierwszy showroom marki zostanie uruchomiony w Westfield Mall niedaleko Hagi.

Zobacz wideo

Kilka miesięcy temu marka XPeng zawarła umowę o współpracy agencyjnej w zakresie sprzedaży samochodów z firmą Bilia – największym dilerem i dystrybutorem samochodów w Szwecji. Firma posiada na terenie kraju 58 salonów dilerskich oraz 66 centrów serwisowych. Na początek pojazdy XPeng będą dostępne w salonach Bilia, a pierwsze serwisy zostaną uruchomione w Sztokholmie, Goteborgu i Malmo.

„Nasza globalna podróż rozpoczyna się w Europie i jest napędzana naszym zaangażowaniem na rzecz propagowania inteligentnych pojazdów elektrycznych. Mocno wspieramy strategię rozwoju pojazdów elektrycznych w Europie i nawiązujemy partnerstwa z czołowymi, lokalnymi podmiotami, aby zwiększyć oszczędzanie energii, zmniejszyć redukcję emisji szkodliwych substancji i napędzić elektryfikację w Europie." – powiedział prezes i dyrektor generalny Xpeng, He Xiaopeng.

To nie koniec inwestycji marki Xpeng w Europie. Lada moment chiński producent ogłosi kolejne lokalizacje krajowych oddziałów, a także kolejne punkty sprzedaży i centra serwisowe. Najbliższym krajem na liście marki Xpeng jest Dania. Marka zaczęła swój globalny rozwój od Norwegii, która jest obecnie światowym liderem w kwestii sprzedaży samochodów elektrycznych.

Lynk & Co 03 Rusza inwazja na Europę. To część chińskiego planu: Zapanować nad światem do połowy XXI wieku [MOTO 2030]

Firma nie ujęła w swoich najbliższych planach Polski, ale możemy się spodziewać, że już niebawem za zachodnią granicą pojawi się pierwszy salon lub showroom tej marki.

Więcej o: