Skradzione motocykle o wartości 200 tys. zł odzyskane w niespełna 24 godziny

Policjanci potrafią działać szybciej niż może się złodziejom wydawać. Pokaz ekspresowo przeprowadzonej akcji dali mundurowi ze Skwierzyny, którzy odzyskali cztery utracone motocykle w niespełna 24 godziny od kradzieży.

Czujność policjantów z województwa lubuskiego zasługuje na pochwałę, a dokładnie funkcjonariuszy ze Skwierzyny. Kiedy otrzymali informacje od niemieckiej policji na temat kradzieży motocykli na terenie Niemiec, natychmiast podjęli działania w ramach międzynarodowej współpracy. O kradzieżach pojazdów więcej piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Cztery motocykle warte około 200 tys. zł

Jak czytamy w komunikacie prasowym, choć przestępcy działali sprawnie i błyskawicznie, śledczy zdołali ustalić miejsce ukrycia skradzionych jednośladów. Po dotarciu do jednego z garaży na terenie Skwierzyny, ujawnili w jego wnętrzu przechowywane motocykle, które były w zainteresowaniu niemieckich służb. Łączna wartość pojazdów została oszacowana na około 200 tysięcy złotych.

Motocykle nie nosiły śladów demontażu czy uszkodzeń. Ich stan był bardzo dobry. W trakcie przeszukania garażu policjantom udało się zatrzymać jedną osobę, która usłyszała zarzuty podejrzenia o paserstwo. Jak informują policjanci, wszystkie odzyskane motocykle zostaną zwrócone ich właścicielom.

Coraz więcej motocykli ginie w Polsce

Na polskich drogach przybywa jednośladów, ale w tym samym czasie rośnie zainteresowanie takimi pojazdami wśród złodziei. W 2021 roku skradziono w Polsce 1380 jednośladów, a w 2022 roku liczba wzrosła do 1488 egzemplarzy. Do sumy wlicza się 559 motocykli oraz 929 motorowerów.

Jednoślady w 2022 roku najczęściej znikały w województwie mazowieckim, gdzie odnotowano przez 12 miesięcy aż 240 zgłoszeń. Na drugim miejscu znalazł się Dolny Śląsk z wynikiem 236 egzemplarzy, a na trzecim Śląsk, gdzie skradziono 210 pojazdów. W 2022 roku z 1488 skradzionych maszyn udało się odzyskać zaledwie 136.

Zobacz wideo W dziupli rozbierali ukradzionego japońskiego SUV-a
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.