Egoe Nestboard. Tak zrobisz kampera z kombi, ale nie z każdego

Czeska firma Egoe idzie krok dalej. Od sześciu lat oferuje swoje kamper-boksy właścicielom aut dostawczych, a teraz uzupełnia ofertę o takie wyposażenie do osobowych aut kombi. Na pierwszy ogień idą najpopularniejsze modele, bo tylko do nich pasuje Nestboard.

Nie ma wątpliwości, że produkty firmy Egoe to kompromis, ale dla wielu osób może być jedynym wyjściem. Ceny kamperów nigdy nie były niskie, a od początku pandemii koronawirusa wystrzeliły w kosmos. 

Więcej informacji o kamperach znajdziesz na Gazeta.pl

Dotyczy to zarówno rynku sprzedaży nowych i używanych pojazdów kempingowych, jak i ich wynajmu. Ostatnio kupno lub wypożyczenie kampera graniczy z cudem. Radą na to są modularne zabudowy oferowane przez coraz większą liczbę firm.

Jedną z nich jest czeska Egoe. Na początku był model Nestbox przeznaczony dla właścicieli samochodów użytkowych. Teraz dołączył do niego Nestboard. Dzięki nowemu pomysłowi Egoe możesz spać, gotować i zamieszkać nawet w osobowym kombi.

Na razie to wykonalne pod warunkiem, że masz do dyspozycji jeden z następujących modeli: Skoda Octavia, Skoda Superb, Volkswagen Golf i Passat. Całe szczęście, że Egoe na początku wzięła na warsztat najpopularniejsze samochody z takim nadwoziem na rynku.

Na początek ostrzeżenie: nie spodziewaj się królewskich wygód. Nie mieszkaliśmy w kombi uzupełnionym Nestboardem, ale z pewnością żyje się w nim raczej spartańsko. Za to kempingowy boks jest estetyczny i zadziwiająco praktyczny.

Zobacz wideo Test Volkswagena California

Egoe NestboardEgoe Nestboard fot. Egoe

Egoe Nestboard jest znacznie bardziej płaski od Nestboksa. Stąd nazwa

Zgodnie z receptą praktykowaną przez tego producenta od sześciu lat w formie Nestboksa, na górze mniejszego Nestboarda również znalazł się rozkładany materac. Pod spodem został ukryty skromniejszy wysuwany moduł.

Znalazła się tam kuchnia polowa, które można używać po otwarciu pokrywy bagażnika. Jest wyposażona w blat roboczy ze zlewem i kuchenką. Można też na nim zjeść przyrządzony wcześniej posiłek.

W szufladzie został też ukryty bukłak na wodę, który można przekształcić w prysznic na świeżym powietrzu. Na spodzie wielofunkcyjnego blatu schowano nawet dwie gry planszowe: chińczyk oraz warcaby (a więc i szachownica, tylko nie zapomnijcie bierek). Pomysłowe, prawda?

Złożony Nestboard ma szerokość 91 cm i głębokość 94 cm, a rozkładany stelaż na materac jest w zależności od modelu auta dostępny w dwóch wariantach: 100 x 200 cm lub 91 x 200 cm. Oba można zamówić w wersji poszerzonej na wysokości ramion do 130 cm, a na wierzchu położyć odpowiedni materac Nestmattress z wkładem poliuretanowym. Skromnie, ale godnie.

Tak jak inne produkty Egoe Nestboard jest ładnie zaprojektowany i porządnie wykonany. Bazowa cena tego produktu to ok. 8400 zł + VAT. Dzięki niemu samochód kombi zmieni się w bardzo skromny, ale i niezwykle tani kamper. A po udanych wakacjach można go schować w garażu i z powrotem używać swojego auta na co dzień.

Więcej o:
Copyright © Agora SA