Egoe Nestbox. Zrób sobie kampera z (prawie) każdego auta

Kamper niejedno ma imię. Są prawdziwe domy na kółkach i bardzo spartańsko wyposażone auta do mieszkania. Wszystkie rozwiązania mają wady i zalety. Ostatnio trzeba dodać do nich kempingowe "pudełka". Dzięki rozwiązaniu firmy Egoe w kampera można zmienić wiele samochodów używanych na co dzień.

Niedawno pisaliśmy o bardzo ciekawej modułowej zabudowie polskiej firmy Escape Vans, którą można łatwo umieścić w samochodach dostawczych zmieniając w ten sposób ich przeznaczenie. Okazuje się, że Escape Vans ma w Czechach konkurenta. Firma Egoe oferuje modułowe boksy w czterech różnych rozmiarach.

Zobacz wideo

Dzięki tak szerokiej ofercie Egoe Nestbox można dopasować do różnych samochodów. Oprócz aut użytkowych na długiej liście modeli umieszczonej na stronie producenta można znaleźć różne SUV-y, terenówki, vany, a nawet samochody z nadwoziem kombi włącznie z kultowym Volkswagenem Passatem!

Cztery Nestboksy - Roamer, Hiker, Camper i Tramp - są estetycznie wykonane i podobnie wyposażone. Większość chowa w środku zbiornik z wodą, kuchenkę i lodówkę. Tylko w najmniejszym Trampie została zastąpiona torbą termiczną.

Boksy są wyposażone w prowizoryczne wysuwane stoliki i umywalki. Również łóżko jest rozkładane na noc, dzięki temu zabudowy są bardziej kompaktowe i można je umieścić również w mniejszych autach.

W ofercie Egoe są też rozmaite akcesoria, poczynając od materaców Nestmattress, przez torbę Nestbag, która musi w podróży zastąpić szafę, a kończąc na wielofunkcyjnym wyjmowanym stoliku Nestblock kryjącym w sobie dwa dodatkowe stołki.

Za ładny i praktyczny projekt zabudowy Egoe Nestbox firma została nagrodzona "czerwoną kropką". Red Dot Design Award to prestiżowe nagrody przyznawane najciekawszym przedmiotom użytkowym przez niemieckie centrum designu w Westfalii-Nadrenii od 1955 roku.

Egoe Nestbox TripperEgoe Nestbox Tripper fot. Egoe

Taki box, to nie kamper. Nieprawda!

Wiem, co napiszą właściciele pełnowymiarowych kamperów typu integra. Że to bardzo prymitywne warunki do mieszkania. To prawda, ale już właściciele kamper vanów klasy Volkswagena Californii spojrzą na Egoe Nestbox znacznie przychylniej. Modularne pudełka nie zastąpią domu, ale pozwolą spędzać czas w przepięknych okolicznościach przyrody.

Poza tym dzięki nim można zacząć podróżować znacznie mniejszym kosztem. Wystarczy mieć jeden z kompatybilnych samochodów oraz kupić Egoe Nestbox. Ich ceny zaczynają się od około 9 tys. zł bez VAT za najmniejszy model Tramp, a kończą ponad 16 tys. zł plus VAT za największy kompletnie wyposażony Nestbox Roamer.

Do podanych cen trzeba dodać VAT z kraju nabywcy oraz koszt wybranych akcesoriów. Produkty czeskiej firmy Egoe można zamawiać przez internet oraz w dwóch polskich salonach wystawowych: w Warszawie i Mazańcowicach koło Bielska-Białej.

Podobno jeszcze 2021 roku w Polsce ruszy sprzedaż stacjonarna na szerszą skalę. Egoe ma zamiar rozpocząć współpracę z warszawskim centrum karawaningu Szerokiej Drogi i prowadzi rozmowy z wieloma dealerami aut różnych marek.

Egoe Nestbox CamperEgoe Nestbox Camper fot. Egoe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.