Praca zdalna z auta. Domowy fotel zamienisz na samochodowy. Pogadasz z szefem i pograsz

Pracujesz zdalnie z domu, domku na działce czy odległego hotelu? Wkrótce możesz także pracować zdalnie z samochodu a po godzinach także zagrać. Pierwsze narzędzia do pracy zdalnej z pokładu auta już wkrótce trafią na rynek. Pracują nad nimi nie tylko Cisco czy Microsoft, ale także Google i Audi.

Nie tylko biurko w domu czy w hotelu mogą być miejscem do wykonywania pracy zdalnej. Dobrą lokalizacją staje się także przydrożny parking i fotel w samochodzie. Coraz więcej firm przyznaje, że praca hybrydowa wciąż ewoluuje i pracodawcy oraz pracownicy wykazują się coraz większą kreatywnością. Cóż bowiem stoi na przeszkodzie, by wygodnie prowadzić spotkania w trakcie jazdy i kontynuować ważny projekt w zacisznym miejscu nieopodal autostrady czy drogi ekspresowej? Potrzeba tylko jednego – odpowiednich narzędzi.

Zobacz wideo Sprzęt do pracy zdalnej. Drogi. Bardzo drogi.

Pora na pospolite ruszenie programistów. Własne rozwiązania zapowiedzieli tacy giganci jak Cisco, Google czy Microsoft i Samsung. Skorzystają z nich kierowcy samochodów wielu marek na całym świecie.

Cisco wspólnie z Harman (należy do Samsunga) oraz CARIAD (spółka zależna koncernu Volkswagena) szykują specjalną motoryzacyjną wersję Webex. Aplikacja w pierwszej kolejności trafi do samochodów Audi z bieżącej produkcji (program zostanie dodany do sklepu Audi Application Store w lipcu 2023 r.). Na liście uwzględniono takie modele jak A4, A5, A6, A7, A8, Q5, Q8 oraz elektryczne e-tron i e-tron GT.

Nie ważne czy jedziesz, czy stoisz. Jesteś w pracy

Program będzie działać w dwóch trybach: jazdy i postoju. W trakcie jazdy aplikacja obsłuży tylko połączenia audio. Na postoju dostępny będzie także podgląd video, by ujrzeć wszystkich uczestników spotkania oraz wiadomości na czacie. Dzięki synchronizacji ze smartfonem łatwo przełączymy się z połączenia mobilnego na samochodowe. Cisco zapewnia, że nie zabraknie także układu optymalizacji dźwięku, by wyciszyć niepożądane hałasy w trakcie jazdy i dostosować korekcję audio tak, by głosy stały się bardziej wyraźne.

Google Game Snacks w Android AutoGoogle Game Snacks w Android Auto Tomasz Okurowski

Google Game Snacks w Android AutoGoogle Game Snacks w Android Auto Tomasz Okurowski

Nad integracją programów do pracy zdalnej pracuje także Google. Podczas majowej konwencji Google IO ogłoszono prace nad wzbogacenie Android Auto oraz Android Automotive o programy takie jak Microsoft Teams, Cisco Webex oraz Zoom. Ponadto Google wdraża platformę Game Snacks do samochodów z wbudowanym Android Automotive. To oznacza dostęp do takich gier jak m.in. Buggy Racing 2, Solitaire FRVR i My Talking Tom Friends. Skorzystają z nich użytkownicy samochodów takich marek jak m.in. Chevrolet, Honda, Polestar, Renault i Volvo. Zgadnijcie co im zajmie więcej czasu — gry czy praca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.