AutoMapa w nowej odsłonie. Porządki na wiosnę

Nie tylko Google Maps ewoluuje wprowadzając kolejne nowe funkcje do popularnej aplikacji nawigacyjnej. Zmiany i udoskonalenia konsekwentnie wprowadzają także inni twórcy mobilnej nawigacji. Oto co zmieniło się w najnowszej odmiany popularnej polskiej AutoMapy.

Nawigacja w smartfonie to nie tylko darmowe Google Maps czy mapy Apple w iPhone. W sklepach Apple i Google nie brakuje także innych propozycji. Wśród nich znajdziemy m.in. dobrze znaną rodzimą AutoMapę.

Zobacz wideo Aplikacje nawigacyjne

W czasach popularności niedrogich przenośnych urządzeń z Windows CE (tzw. PND — portable navigation device) AutoMapa była jednym z liderów polskiego rynku. To już jednak historia. Wraz z popularyzacją smartfonów i darmowych map Google rynek PND zmniejszył się znacząco. AutoMapa podobnie jak inni producenci znani z przenośnych urządzeń PND (m.in. Navitel, Sygic czy TomTom) zainwestowała w aplikacje na Android oraz iOS. I regularnie je aktualizuje.

Po marcowej aktualizacji map pora na niewielkie usprawnienia programu. Użytkownicy smartfonów z Android oraz iOS mogą już skorzystać z poprawionej funkcji katalogu ulubionych miejsc. Programiści wreszcie uznali, że najlepiej, aby sam użytkownik zarządzał katalogiem swoich ulubionych adresów. Stąd możliwość edycji zbiorów nie tylko pod względem nazwy, ale i kolorów. Na tym nie koniec.

AutoMapa obsługuje także głosowe wprowadzanie celu. Podczas pierwszych prób w iPhone bez problemu wyznaczała trasę do domu czy do pracy. Niestety nie rozpoznała pozostałych kategorii ulubionych celów. Szkoda! Pozostaje zatem czekać na poprawki albo wypowiedzieć pełny adres z miastem i ulicą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA