Google przygotował nowe Android Auto. Wiemy, co jest nowe, a czego nie ma

Najnowsze wydanie najpopularniejszej aplikacji samochodowej na świecie już trafia na smartfony z systemem Android. Będą przede wszystkim lepsze Mapy Google. Rozczarowaniem jest brak zapowiadanej zmiany wyglądu.

Na tzw. Coolwalk musimy jeszcze trochę poczekać. To nowy graficzny interfejs użytkownika testowany w wersjach beta Android Auto. Upodobni trochę tę aplikację do CarPlay konkurencyjnej firmy Apple, wprowadzając możliwość oglądania kilku aplikacji na kartach.

Więcej informacji na temat Android Auto znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Na możliwość dzielenia samochodowego ekranu pomiędzy różne aplikacje musimy jeszcze poczekać, ale to nie znaczy, że aktualizacja Android Auto do wersji 7.5 nie wprowadza żadnych nowości. Po prostu Google nie zdradza jakie zmiany wprowadził.

Największą nowością będą zmiany w najważniejsze apki obsługiwanej przez Android Auto. Chodzi oczywiście o Mapy Google. Lektura branżowych stron i blogów dla developerów utwierdza nas w przekonaniu, że Google Maps w wersji samochodowej wzbogacą się o nowe funkcje.

Najciekawsze z nich to monitoring opłat drogowych i większa detaliczność map. W pierwszym przypadku chodzi o to, że już na etapie planowania trasy poznamy koszt przejazdu i na tej podstawie będziemy mogli podjąć decyzję o jej wyborze.

Do tej pory Mapy Google informowały tylko o płatnych drogach na trasie. Teraz mamy poznać dokładny koszty jazdy autostradami, tunelami i przepraw promowych. Tak będzie tylko w przypadku dostarczenia odpowiednich danych przez zarządców dróg oraz po włączeniu odpowiedniej opcji w ustawieniach Google Maps.

Dokładniejsze Mapy Google na razie nie dla EuropyDokładniejsze Mapy Google na razie nie dla Europy fot. Google

Nowości w Android Auto 7.5: opłaty drogowe i dokładniejsze mapy

Druga nowalijka to znacznie dokładniejsze odwzorowanie dróg, którymi kieruje nas nawigacja. Będą uwzględniały sygnalizację świetlną, ważniejsze znaki drogowe (takie jak znak "stop") oraz przejścia dla pieszych. W niektórych miastach zostanie odwzorowany znacznie precyzyjniej niż dotąd kształt ulic włącznie z wysepkami, a nawet obrys budynków.

Dzięki temu będzie można łatwiej się zorientować, gdzie jesteśmy i w którym miejscu należy skręcić. Takich detali ma być znacznie więcej, a mapy kolejnych rejonów świata mają być sukcesywnie aktualizowane. Nie wiemy dokładnie jakie i kiedy, bo Google zazwyczaj tego nie zdradza.

Wiadomo przynajmniej, że informacja na temat opłat drogowych trafi najpierw do użytkowników Map Google w USA, Indiach, Japonii i Indonezji. To będzie ponad 2000 różnych płatnych dróg. Wygląda na to, że kraje Europy będą musiały poczekać na podobną aktualizację o wiele dłużej. Pocieszeniem jest, że aktualizacja Android Auto do wersji 7.5 powinna zawierać poprawki błędów, na które skarżą się użytkownicy.

Tak jak zawsze w przypadku Android Auto trudno określić, kiedy aktualizacja do wersji 7.5 pojawi się na waszych telefonach. To zależy od wielu kwestii, a przede wszystkim od wersji systemu operacyjnego Android OS. W smartfonach z jego nowszymi wydaniami (od 10 w górę) Android Auto jest integralnym składnikiem systemu, a nie osobnym programem, dlatego nie mamy żadnego wpływu na jego aktualizację. W starszych trzeba sprawdzić aktualizację tej aplikacji w sklepie Google Play.

Na nowy wygląd 'Coolwalk' w Android Auto poczekamy dłużejNa nowy wygląd 'Coolwalk' w Android Auto poczekamy dłużej fot. AndroidWorld.it

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.