Nowa koncepcja wnętrza samochodu - Hyundai IONIQ 5 ma przesuwaną konsolę środkową

Niedługo zadebiutuje elektryczny samochód Hyundaia - model IONIQ 5. Producent właśnie pokazał zdjęcia wnętrza, które - jak na obecne standardy - jest dość nietypowe. Ale kto powiedział, że nie można przesuwać wszystkiego w kabinie?

Na chwilę przed światową premierą elektrycznego modelu IONIQ 5, Hyundai opublikował zdjęcia wnętrza samochodu. Ciekawość wzbudzają nie ekologiczne materiały takie jak skóra ekologiczna, bio-farba czy włókna naturalne i pochodzące z recyklingu, ale przede wszystkim nowa koncepcja wnętrza. Projektanci zainspirowani motywem "living space" stworzyli coś zupełnie innego.

Zobacz wideo Stworzony w Europie i dla Europy. Hyundai i30 Fastback N

IONIQ5 powstał na platformie E-GMP przeznaczonej dla samochodów elektrycznych. Konstrukcja zapewnia duży rozstaw osi i płaską podłogę, co przekłada się na ilość miejsca w środku. Kierowca i pasażerowie mogą wchodzić i wychodzić z obu stron kabiny, ponieważ konsola środkowa jest przesuwana do przodu lub do tyłu. Producent nazwał ją Universal Island. Takie rozwiązanie oferuje więcej funkcji niż konwencjonalny, statyczny schowek. Możliwość wchodzenia i wychodzenia z auta z każdej strony może być szczególnie przydatna, gdy samochód stoi zaparkowany w ciasnym miejscu parkingowym.

Dodatkowo IONIQ 5 został wyposażony w elektronicznie regulowane przednie siedzenia. Producent zmniejszył ich grubość o około 30 proc. zapewniając więcej miejsca dla osób siedzących w drugim rzędzie.

Hyundai IONIQ 5Hyundai IONIQ 5 Hyundai

Hyundai IONIQ 5Hyundai IONIQ 5 Hyundai

Ekologia nie tylko w napędzie

Hyundai postawił na ekologię nie tylko w kwestii napędu modelu IONIQ 5. Fotele zostały pokryte eko-przetworzoną skórą, która jest barwiona i obrabiana z zastosowaniem oleju roślinnego z siemienia lnianego. Miękkie elementy w kabinie zostały wykonane z tekstyliów pochodzących ze zrównoważonych włókien, takich jak biokomponenty z trzciny cukrowej, wełna i przędza poliestrowa, a także materiał utkany z włókien wykonanych z recyklingu plastikowych butelek PET. Deska rozdzielcza, przełączniki, kierownica i panele drzwi są pokryte ekologiczną farbą poliuretanową składającą się z olejów z kwiatów rzepaku i kukurydzy.

Długi rozstaw osi przekłada się na nowy wymiar przestrzeni. Zaprojektowaliśmy tę wyjątkową przestrzeń, jako idealne miejsce do odzyskania energii, twój dom z dala od domu

– powiedział SangYup Lee, Starszy Wiceprezes i Szef Hyundai Global Design Center. Światowa wirtualna premiera modelu IONIQ 5 odbędzie się 23 lutego 2021 roku.

Hyundai IONIQ 5 teaserHyundai IONIQ 5 teaser Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.