Ford zapowiada nową, czystą erę w motoryzacji. Mustang Mach-E zabiera nas w przyszłość

Miliardowe inwestycje, elektryfikacja całej gamy, przebudowa fabryki i udana premiera elektrycznego SUV-a nowej ery. Ford z impetem wjeżdża w erę elektromobilności. Plany ma jednak jeszcze ambitniejsze... Mustang Mach-E to pierwszy krok.

Ford Mustang Mach-E okazał się strzałem w dziesiątkę. Elektryczny SUV Forda zgarnia w ostatnim czasie nagrodę za nagrodą, pokochali go także kierowcy, o czym najlepiej świadczą rosnące słupki sprzedaży. W Polsce w styczniu tego roku Mustang Mach-E był najlepiej sprzedającym się elektrykiem. Amerykanie z rozmysłem wjechali w erę elektromobilności tak wyjątkowym modelem. Ford Mustang Mach-e wyznacza drogę dla całej marki.

A plany Ford ma bardzo ambitne. Marka inwestuje miliardy dolarów i staje się globalnym liderem pod względem samochodów elektrycznych i nowych technologii, jakie trafiają na pokład naszych aut.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E fot. Ford

Ford liderem elektromobilności. Na świecie i w Europie

Symbolem i głównym impulsem dla nowej strategii Ford Europe jest ogromna inwestycja w legendarną fabrykę w Kolonii. Ford wyda aż miliard dolarów na przebudowę swoich zakładów. Inwestycja ta przekształci istniejące zakłady montażu pojazdów w Centrum Elektryfikacji Ford Cologne Electrification Center, ukierunkowane na produkcję pojazdów elektrycznych. Będzie to pierwszy taki zakład Forda w Europie.

To właśnie tutaj ma zostać opracowany i będzie produkowany zupełnie nowy elektryczny model Forda. Powstanie w Europie z myślą o Europejczykach. Od oficjalnej prezentacji dzieli nas niewiele czasu, a media zgodnie okrzyknęły już tę premierę jedną z najważniejszych.

Odpowiedzialne podejście do samochodów elektrycznych

Ford doskonale wie, że kluczem do sukcesu samochodów elektrycznych jest odpowiednia infrastruktura. Właśnie dlatego do 2023 r. planuje wybudować łącznie około 1000 stacji ładowania w swoich europejskich siedzibach – w Niemczech, Anglii, Belgii, Hiszpanii i Rumunii. Na niemieckich i brytyjskich stacjach energia będzie pochodziła tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

Marka współpracuje też w zakresie Wallboxów z sześcioma firmami na 14 najważniejszych europejskich rynkach. Domowy Wallbox to najwygodniejsze rozwiązanie dla kierowców elektryków - pozwala w pełni naładować samochód np. przez noc po korzystnej taryfie.

Dla kierowców, którzy swoim elektrykiem (lub pluginem) ruszą w dłuższą trasę Ford przygotował kilka funkcji w swojej aplikacji FordPass. Można wyszukać stację ładowania, ustawić ją jako cel w nawigacji, a nawet dokonać opłaty. FordPass współpracuje także z superszybkimi ładowarkami IONITY, które pozwalają naładować Mustanga Mach-E od 0 do 80 proc. w kilkadziesiąt minut. Stacje IONITY są już powszechnym widokiem na zachodzie Europy, ale właśnie zaczęły się pojawiać także nad Wisłą.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E fot. Ford

Jakie będą najnowsze Fordy? Mustang Mach-E pozwala nam zajrzeć w przyszłość

Ford Mustang Mach-E to zwiastun zmian i nowej ery. Elektryczny SUV już jeździ po polskich drogach. I zbiera bardzo pozytywne recenzje za połączenie praktyczności, komfortu, bogatego wyposażenia, bezemisyjnego napędu z duszą i charakterem klasycznego Mustanga.

Wprowadzenie Mustanga Mach-E było milowym krokiem na naszej drodze do zapewnienia pełnej oferty pojazdów osobowych bezemisyjnych, w pełni elektrycznych lub hybrydowych typu PHEV do połowy 2026 roku, a towarzyszące mu zainteresowanie było niesamowite, dzięki sukcesom sprzedaży i nagrodom zebranym na terenie całej Europy -

- powiedział This Woelpern, dyrektor generalny działu importu, Ford of Europe. Mustang Mach-E przeciera szlaki dla innych elektrycznych modeli producenta. I zapowiada, że elektryfikacja pod znakiem błękitnego owalu będzie pełna emocji. Ford nie zamierza zapominać o swoich atutach, wciąż chce tworzyć samochody zorientowane na kierowcę, które podczas każdej przejażdżki stawia na radość z jazdy. Najlepszym dowodem jest 487-konna wersja GT, która pierwszą setkę osiąga w zaledwie 3,7 sekundy. Ford specjalnie właśnie takim modelem wjeżdża w nową erę.

Elektryczny Mustang to najlepszy dowód, że przyszłość będzie naprawdę ciekawa.

Ford Mustang Mach-EFord Mustang Mach-E fot. Ford

Inwestycje liczone w miliardach

Na samą modernizację zakładów w Kolonii Ford wyda miliard dolarów, ale to tak naprawdę tylko kropla w morzu inwestycji producenta. Ford zainwestuje globalnie do 2025 roku co najmniej 22 miliardy dolarów w elektryfikację. Już niedługo powinniśmy poznać dalsze plany. Imponujący Ford Mustang Mach-E to zapowiedź wielkiej e-ofensywy. Jednego jesteśmy pewni - czekają nas bardzo ciekawe miesiące i lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.