Test Ford Explorer 3.0 V6 457 KM PHEV

Tomasz Korniejew
Ford nie przestaje zaskakiwać. Producent postanowił przywieźć zza wielkiej wody do Europy jeszcze jeden model - dużego SUVa - Forda Explorera. Auto potrafi przewieźć siedem osób, ma wielkość jachtu i pali... zaskakująco mało.

Jak na europejskie warunki Ford Explorer jest ogromny. Wyposażony standardowo w porządny napęd na cztery koła ma około 20 centymetrowy prześwit. 

Ford Explorer 3.0 V6 457 KM PHEV - bagażnik

Wnętrze standardowo pomieści siedem osób. Fotele trzeciego rzędu chowają się w podłodze bagażnika i steruje się nimi poprzez przyciski umieszczone w bagażniku. W wersji z kompletem pasażerów bagażnik ma pojemność 240 l licząc do półki, a gdy na pokładzie znajduje się pięć osób - aż 635 l.

Co istotne, w trzecim rzędzie siedzeń usiądą dorosłe osoby, a nie tylko dzieci. W drugim, miejsca jest pod dostatkiem. Dodatkowo fotele można przesuwać do przodu i do tyłu, a także regulować kąt pochylenia oparć. Szkoda tylko, że środkowe miejsce nie ma mocowań ISOFIX.

Cieszy bardzo bogate wyposażenie standardowe, które obejmuje m.in. szereg nowoczesnych asystentów kierowcy dbających o bezpieczeństwo, czy funkcjonalności online, a także AppleCar Play, czy Android Auto. Niestety te ostatnie nie uruchamiają się bezprzewodowo.

Ford Explorer 3.0 V6 457 KM PHEV - napęd i osiągi

Hybrydowy układ napędowy typu plug in prezentowanego Explorera skłąda się z silnika elektrycznego o mocy około 100 KM i silnika benzynowego, turbodoładowanego V6 o pojemności 3l. Moc układu hybrydowego to 457 KM, a maksymalny moment obrotowy to aż 825 Nm. Według danych producenta ten kolos przyspiesza od 0 do100 km/h w 6 sekund, a jego prędkość maksymalna to 230 km/h.

Więcej informacji w naszym wideo teście:

Zobacz wideo Ford Explorer - testujemy kolosa z USA
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.