Pojedynek używanych | Audi A6 vs Mercedes E

Kierowcy poszukujący komfortowej limuzyny często myślą o kupnie używanego Mercedesa. Jednym z jego konkurentów jest Audi, które na rynku używanych także cieszą się sporym wzięciem i nie brak im zalet. Którą limuzynę lepiej wybrać, Mercedesa E (W210), czy Audi A6 (C5)?

Audi A6

Audi A6 zaprezentowany w 1997 roku był prawdziwym skokiem do przodu. Auto stało się dłuższe, szersze i znacznie obszerniejsze od poprzednika. Także technika zastosowana do jego budowy była znacznie bardziej zaawansowana. Samochód okazał się trwały, ale z niezawodnością nie było najlepiej. Sporo problemów stwarzał bodaj najbardziej pożądany silnik wysokoprężny 2,5 l. V6. Znacznie lepiej spisywał się mniejszy 1,9 l., któremu czasem brakowało mocy.

Gaz Duża ilość wersji silnikowych do wyboru, duża dostępność modeli Quattro, spora ilość miejsca w środku

Hamulec Wycieki oleju z silników, delikatne zawieszenie

Mercedes E klasa

Zaprezentowana w 1995 roku nowa klasa E (W210) to jeden z najbardziej problematycznych modeli z gwiazdą na masce. Bezawaryjność znana z poprzednika (W124) stała się pieśnią przeszłości, a właściciele w końcu dobrze poznali swoich mechaników. Mimo tych drobnych przypadłości w postaci m.in. wycieków i stuków oraz sporych przebiegów Mercedesy z wiekiem mniej tracą na wartości, niż konkurencja, nie wyłączając z tego Audi.

Gaz Ogromny bagażnik zwłaszcza w wersji kombi, duża zwrotność, niska utrata wartości

Hamulec Sporo drobnych awarii

Podsumowanie

Co lepiej wybrać? Oba auta trapione będą mniej lub bardziej poważnymi awariami. Mercedes będzie droższy w zakupie, ale lepiej trzyma wartość, niż Audi. Z kolei zakup A6 będzie tańszy. Ze względu na wiek nie ma co liczyć na niskie przebiegi zwłaszcza w modelach z silnikami diesla. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia, żeby zobaczyć, że przebiegi rzędu 400 tys. km nie są niczym niezwykłym. A przecież zawsze istnieje ryzyko, że licznik został przekręcony...

CZYTAJ WIĘCEJ:

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Pojedynek używanych | Golf vs Focus

10 najbardziej przełomowych Chevroletów >>

Samochody luksusowe - ogłoszenia

Które auto jest lepsze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.