Honda Civic najlepszym kompaktem

W sondażu na najlepszy używany samochód segmentu C czytelnicy Moto.pl najchętniej głosowali na Hondę Civic. Czy to rzeczywiście najlepsze auto kompaktowe?

W zestawieniu kompaktów wzięliśmy pod uwagę hatchbacki z 2006 roku. Modele z najlepszymi parametrami wzięły udział w sondażu na najlepsze auto w swojej klasie. Przyznajemy się do błędu, bo zabrakło takich faworytów jak chociażby Ford Focus. Nadrobimy to następnym razem.

W sondażu wzięło udział 10 aut, w tym VW Golf często stawiany za wzór w klasie kompakt i chętnie kupowany jako używane auto. Czytelnicy Moto.pl nie mają jednak wiele wspólnego z klubem Golfa, bo "wzór" zajął ostatnie miejsce. Wygrała Honda Civic VIII-gen. na którą zagłosowało 1279 osób (17%). Drugie miejsce przypadło BMW serii 1 (1219 głosów, 17%), niewątpliwie najpopularniejszemu kompaktowi segmentu premium w Polsce. Trzecie miejsce zajęło Audi A3 I (809 głosów, 11%). Poza podium znalazły się kolejno: Toyota Corolla IX, Mercedes B klasy, Citroen C4 I, Alfa Romeo 147, Skoda Octavia II, Renault Megane II i VW Golf.

Wybieramy najlepsze używane auto segmentu D (2006)

Autotrader: ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.