Złote nano

Tata nano to najtańszy samochód świata, ale mimo to sprzedaje się bardzo słabo. Czy wersje pokryte złotem i klejnotami pomogą odzyskać autu początkowy poziom sprzedaży?

Dwa lata temu, podczas salonu samochodowego w Delhi, Ratan Tata prezes koncernu noszącego jego nazwisko zaprezentował najtańszy samochód świata. Trze miesiące później rozpoczęto sprzedaż w Indiach, a po samochód ustawiły się kolejki chętnych.

W listopadzie 2010 roku sprzedano zaledwie 589 sztuk. Za główną przyczynę tego stanu rzeczy uważa się brak opcji kredytowych oferowanych klientom i pożary, jakie wybuchały w tych autach samoczynnie. Ponoć firma już sobie poradziła z tym ostatnim problemem, co jednak nie przekonuje potencjalnych nabywców. Na szczęście w grudniu poziom sprzedaży podniósł się do rozsądnego poziomu 5 784 sztuk. Co zrobić aby utrzymać ten poziom? Odpowiedź to reklama.

Tata we współpracy z Titan Industries postanowiła uczcić 5000-lecie hinduskiego jubilerstwa. Z tej okazji powstanie kilka nano pokrytych szczerym złotem i prawdziwymi klejnotami. Ciekawe, czy uczynienie z taniego jeździdełka najdroższego jeździdełka na świecie pomoże jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż?

Zapraszamy do galerii .

ZOBACZ TAKŻE:

Rządowa zapomoga przy zakupie elektrycznego samochodu

136 akcji nawrotowych w 2010 roku

Samochody: Tata Indica - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.