Koncepcyjne Lincolny i Mercury pod młotek

Ford przygotowały nie lada gratkę dla kolekcjonerów wyjątkowych samochodów. Na licytację trafi pięć prototypów Lincolna i oraz jedyny egzemplarz koncepcyjnego coupe marki Mercury

Licytacja odbędzie się 12 sierpnia w Stanach Zjednoczonych, a pieniądze za sprzedane samochody trafią na konto fundacji wspierającej leczenie chorych na cukrzycę.

Pod młotek trafią prototypy Lincolna : - 2001 MK9; - 2004 Aviator; - 2005 MKS Sedan; - 2003 Navicross; - 2004 Mark X.

Ostatni z nich - jak mówią specjaliści z Forda - łączył luksus Lincolna ze stylem Forda Thunderbirda, na którym bazował. Jego wartość szacuje się na ok. 200-250 tys. dolarów.

Poza egzemplarzem Navicrossa, wszystkie pozostałe są zdolne do jazdy. Nie można ich jednak zarejestrować na terenie USA, ani legalnie poruszać się nimi po drogach.

Poza Lincolnami na aukcję trafi także Mercury Messenger, zaprezentowany podczas targów w Detroit w 2003 roku. Pierwotnie miał być zapowiedzią produkcyjnego coupe, ale skończyło się tylko na prototypie. Design nadwozia inspirowany jest Cougarem z lat 60., a pod maskę miała trafić V-ósemka o pojemności 4,6 litra. Koncept nie posiada jednak silnika. Specjaliści z Forda wyceniają go na 75-100 tys. dolarów.

Mustang za milion dolarów - ZOBACZ TUTAJ

Mondeo nowym wzorcem klasy średniej? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Fiesta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.