Tym razem do naprawy wzywa Renault

Renault Scenic II do naprawy. A dokładnie 5692 egzemplarzy sprzedanych na polskim rynku od 2001 do połowy 2005 roku. Powód to wada automatycznego hamulca postojowego

Akcja naprawcza dopadła tym razem Renault . Jak wynika z komunikatu przesłanego do Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumenta niektóre Scenici II mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. W autach wyprodukowanych od początku produkcji modelu do 20 czerwca 2005 r., wyposażonych w automatyczny hamulec postojowy, w szczególnych warunkach (np. po nieprawidłowo przeprowadzonych naprawach instalacji elektrycznej) istnieje ryzyko uruchomienia hamulca podczas jazdy. Wystąpienie usterki może powodować zagrożenie dla ruchu drogowego.

Na rynku polskim sprzedano 5692 egzemplarzy modelu Scenic II. Jeśli nie wiesz, czy Twoje auto podlega akcji naprawczej TUTAJ możesz sprawdzić VIN auta.

O konieczności przyjazdu do stacji ASO firma poinformuje właścicieli bezpośrednio. Naprawa, czyli przeprogramowanie elektronicznego bloku sterującego automatycznym hamulcem postojowym, odbędzie się na koszt Renault.

Od początku roku z kłopotami borykają się prawdziwi motoryzacyjni giganci. Tylko w kilka ostatnich miesięcy pisaliśmy o problemach Toyoty , Forda , GM , Suzuki , Chryslera , Subaru , Kii , Lexusa , Porsche , Chevroleta a nawet Lamborghini . Mamy niestety wrażenie, że na tym nie koniec.

ZOBACZ TAKŻE:

Pokazowa kraksa Volvo - ZOBACZ TUTAJ

Przy 80 km/h nie przeżyjesz - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault Scenic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.