Fordy też same przyspieszają

W USA ruszyło śledztwo w sprawie niekontrolowanego przyspieszania aut z koncernu Forda, spowodowanego zablokowaniem pedału gazu przez dywanik pod nogami kierowcy

Sprawa dotyczy popularnego za Oceanem Forda Fusiona oraz bliźniaczego modelu produkowanego pod marką Mercury - Milana. Śledztwo prowadzone przez rządową agencję bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA dotyczy ćwierć miliona samochodów. Do tej pory organizacji zgłoszono trzy przypadki zablokowania pedału gazu przez dywanik pod nogami kierowcy.

Jak podał manager Forda, kłopoty mogą wystąpić w autach, w których na fabryczne dywaniki welurowe położono gumowe maty wielosezonowe. Na każdej z nich wydrukowano zresztą odpowiednią instrukcję, zabraniającą takiego sposobu montażu. Na razie do centrali nie wpłynęły żadne skargi, ani doniesienia o przypadkach blokady pedału gazu w samochodach, w których dywaniki zamontowano prawidłowo.

NHTSA radzi, co robić w sytuacji, gdy dojdzie do blokady pedał gazu i jak zatrzymać auto: - należy zdecydowanie nacisnąć pedał hamulca; - dźwignię biegów należy przestawić w pozycję N (auta z automatyczną skrzynią biegów) lub wrzucić luz (auta z manualną skrzynią biegów); - należy zjechać i zatrzymać się w bezpiecznym miejscu, wyłączyć silnik i skontaktować się ze sprzedawcą lub warsztatem w celu odholowania samochodu.

W ubiegłym roku podobny problem wystąpił w autach Toyoty . W związku z tym do serwisów trafiło 5 milionów samochodów. Więcej pisaliśmy o tym tutaj i tutaj .

Król zdetronizowany! - Fiesta popularniejsza niż Golf - ZOBACZ TUTAJ

Mondeo nowym wzorcem klasy średniej? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Fiesta - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.