BMW Z4 w wersji Hardcore

BMW przedstawiło oficjalnie nową, wyczynową wersję modelu Z4. Auto przygotowano z myślą o startach w wyścigach klasy GT3

Wnętrze "zetki" ogołocono ze wszystkich zbędnych podczas walki na torze elementów wyposażenia. Zniknęła też cała tapicerka, a pojawiła się homologowana klatka bezpieczeństwa. Nadwozie poszerzono, w zmodyfikowanym przednim zderzaku inżynierowie zintegrowali spojler, na tylnej klapie zagościło pokaźne skrzydło, a w tylnym zderzaku dyfuzor. Dzięki szerokiemu zastosowaniu w karoserii elementów z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym, udało się obniżyć masę auta do około 1200 kg.

Filigranowe coupe BMW napędzane jest dziarskim V8 o pojemności 4 l i mocy 480 KM, która oczywiście w całości trafia na koła osi tylnej. Pośredniczy w tym sześciobiegowa, sekwencyjna przekładnia z opcją "Quick Shift". Ekstremalna Z4-ka wyposażona została także w nowy komputer sterujący pracą silnika, wyczynowy układ ABS, a seryjne felgi zastąpiły obręcze ze śrubą centralną.

Auto powstało z myślą o prywatnych zespołach wyścigowych. Może je kupić każdy, kto ma ochotę spróbować swoich sił w motorsporcie i ma na zbyciu równowartość 298 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Z4 sDrive35is - prawie jak M - ZOBACZ TUTAJ

Nowe BMW Z4

Samochody: BMW Z4 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.