Koreańskie średniaki

Rewolucja w samochodach koreańskich dosięgnęła klasy średniej. Z nową stylistyką wychodzi zarówno odważny Hyundai, jak i bardziej zachowawcza Kia

W segmencie D Kia oferuje nadal model Magentis . Niedawno pojawiły się pierwsze szkice Magentisa nowej generacji, którego premiera odbędzie się podczas kwietniowego salonu samochodowego w Nowym Jorku . Trzeba przyznać, że Koreańczycy postanowili skończyć z nudną nijaką stylistką. Jeśli rzeczywisty samochód nie będzie znacząco odbiegał od przedstawionych projektów, to w końcu może mieć szansę na bycie zauważanym.

Podobnie rzecz się ma z Hyundaiem . Ten z kolei przedstawił szkic i-flow, konceptu samochodu segmentu D. Po drugiej stronie Atlantyku nowa Sonata trafiła do sprzedaży jeszcze w zeszłym roku, podczad gdy w Europie nadal sprzedawana jest poprzednia generacja. Hyundai i-flow został zaprojektowany w ośrodku stylistycznym w Russelsheim, w Niemczech. To daje nadzieję, że "kluskowata" Sonata pozostanie zarezerwowana dla Amerykanów, a na Starym Kontynencie Hyundai zaoferuje model skrojony pod europejskie gusta. Premiera i-flowa odbędzie się podczas zbliżającego się wielkimi krokami salonu samochodowego w Genewie .

Nowy Magentis trafi do amerykańskich salonów na jesieni tego roku, a do nas dotrze dopiero na wiosnę 2011 roku. Premiera rynkowa Hyundaia i40, jak najprawdopodobniej będzie się ostatecznie nazywał, nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Sonata z bliska - ZOBACZ KONIECZNIE

Samochody: Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.