Genewa 2010 | 911 Turbo S

Goście odwiedzający 80 salon samochodowy w Genewie będą mogli jako pierwsi obejrzeć na żywo 530-konnego potwora z Zuffenhausen - Porsche 911 Turbo S

Model Turbo zawsze oznaczał to co najlepsze w modelu 911. Już od 35 lat doładowany silnik pod tylną klapą najsłynniejszego Porsche dostarcza adrenaliny do żył miłośników samochodów sportowych. Z kolei literą S Porsche oznacza mocniejsze odmiany swoich aut i tak jest też w tym przypadku.

Nowy model to State of the Art serii 911 w obecnej odsłonie. Nie tylko ma 30 KM więcej od obecnej wersji 911 Turbo, ale jest ponad 80 KM mocniejszy, niż jego poprzednik 911 Turbo S serii 996 (444 KM).

Sercem Turbo S jest oczywiście sześciocylindrowy bokser wyposażony w dwie turbosprężarki o zmiennej geometrii. Moc 530 KM przenoszona jest na obie osie wyłącznie za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej (PDK), która musi sobie także poradzić z momentem 700 Nm. Aby cały układ przeniesienia napędu mógł zapanować nad tymi liczbami i aby ów przeniesienie było wydajne, oprócz wielu systemów elektronicznych zastosowano także mechaniczną blokadę tylnego mechanizmu różnicowego.

Nikt nie powinien narzekać na osiągi. Pierwszą setkę można osiągnąć już po 3,3 s, drugą po 10,8 s. Jeśli starczy nam prostej można przekroczyć i trzecią, przy gazie wciśniętym do oporu wskazówka zatrzyma się na 315 km/h.

Klient kupujący 911 Turbo S nie musi wybierać wielu kosztownych opcji dostępnych w Turbo, jak ceramiczne hamulce (PCCB), sportowe siedzenia, czy 19-calowe obręcze RS Spider Design, gdyż każda topowa wersja wyjeżdża z nimi z fabryki.

Porsche 911 Turbo S zawita do salonów już w maju tego roku i od razu będzie dostępne jako piękne coupe i uwodzicielskie cabrio. Podstawowa wersja w Niemczech będzie kosztować 173 241 euro, natomiast za możliwość cieszenia się niebem nad głową trzeba będzie zapłacić przynajmniej 184 546 euro.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Turbo

PORSCHE 911 Turbo - galeria - ZOBACZ TUTAJ

Samochody luksusowe - ogłoszenia Goldo.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA