Frankfurt 2009 | Fiat Punto Evo

Nazwa Fiat Punto Evo może sugerować włoską konkurencję dla szalenie mocnych japońskich - i nie tylko - kompaktów. Niestety to skojarzenie jest mylne. Włosi w ten sposób nazwali Grande Punto po drobnych zmianach

Fiat Grande Punto zadebiutował cztery lata temu podczas salonu samochodowego we Frankfurcie . Swoimi wymiarami wykraczał poza segment B, stąd Grande w nazwie. Jak się okazało nie stał się kompaktem, a jedynie wyznaczył nowe standardy przestrzeni i od tamtego czasu prawie wszystkie konkurencyjne modele dorównały mu wymiarami i oferowaną przestrzenią wewnątrz pojazdu.

Kiedy już Punto nie wyróżnia się na tle konkurencji czeka go zmiana nazwy. Zmodyfikowana wersja została określona jako Punto Evo (od ewolucji) i taki napis znajdzie się tylnej klapie małego Fiata .

Nowe nazewnictwo zobowiązuje. Największe zmiany zaszły w przedniej części nadwozia, gdzie auto zyskało nowy wygląd, nadający autu nieco więcej charakteru. Z tyłu zmieniono zderzak, dostosowując jego wygląd do nowego przodu. Także wnętrze jest teraz inne. Prosta i pozbawiona polotu deska rozdzielcza ustąpiła nowej, o bardziej atrakcyjnym wyglądzie.

Nowe Punto Evo wyposażono w najnowszą wersję w pełni zintegrowanego systemu multimedialnego Blue&Me-TomTom, którego funkcje pozwalają na obsługę telefonu, nawigacji oraz funkcji informacyjnych za pomocą praktycznego i kolorowego ekranu dotykowego. Jest on w pełni kompatybilny z innymi systemami samochodu dzięki technologii Blue&Me. Nowy system zawiera również eco:Drive Info, czyli komputer pokładowy podający informacje dotyczące naszego stylu jazdy oraz użyteczne sugestie wpływające na ograniczenie zużycia paliwa.

Pod maską znajdzie się kilka nowości. Nowy silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra (Nuovo Fire) z technologią MultiAir oraz diesel 1,3 litra z systemem common-rail spełniają normy Euro5. Będą one wyposażane w system  Start&Stop, wyłączający silnik podczas postoju. Ofertę jednostek napędowych Fiata uzupełnią jednostki dwupaliwowe, zasilane metanem i benzyną lub gazem LPG i benzyną.

Marcin Lewandowski

Audi RS6 ABT Power - test

Fiat Grande Punto 1.6 - TEST auta o zalotnym spojrzeniu

Konkurs: samochodem po Europie - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Samochody: Fiat Grande Punto - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.