Euro NCAP - najnowsze wyniki testów

Europejska organizacja opublikowała wyniki kolejnych ośmiu samochodów. Siedem z nich dostało najwyższą notę pięciu gwiazdek. Jedynie nowy(!) Citroen C3 uzyskał notę o gwiazdkę gorszą, ale wcale nie z powodu kiepskich wyników w testach zderzeniowych

Od kiedy Euro NCAP wprowadziło nowe zasady przyznawania słynnych już gwiazdek, jednym z głównych kryteriów stało się to, czy podstawowe wersje samochodu są wyposażone w aktywne systemy bezpieczeństwa. Nie inaczej jest i tym razem. Citroen , któremu wytknięto, że dopiero w wyższych wersjach wyposażenia planuje seryjnie montować ESP, dostał cztery gwiazdki. W pozostałych kategoriach C-trójka wypadła podobnie jak rywale, którzy otrzymali po pięć gwiazdek.

Szczególne pochwały od Euro NCAP dostały dwie hybrydy . Doceniono je za wysoki stopień ochrony potrącanych pieszych - pod tym względem oba samochody spełniają już kryteria, jakie organizacja ma zamiar wprowadzić w 2012 roku. Mimo kiepskiego wyniku, Citroen, a także Renault zostały pochwalone za wprowadzenie systemów ograniczenia prędkości, które mogą być ustawiane przez kierowcę. 

Oto wyniki wszystkich testów:

Wyniki testów Euro NCAPWyniki testów Euro NCAP Euro NCAP

Euro NCAP chwali małe auta - ZOBACZ TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera - test wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.