Tajemniczy koncept BMW

Dla tych, których zasmuciła wieść o planowanym odejściu BMW z Formuły 1 koncern z Monachium szykuje miłą niespodziankę. Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie producent zamierza pokazać tajemniczego, studyjnego "eko-sportowca"

Informację tę przekazał Dr Klaus Draeger, podczas wczorajszej konferencji poświęconej przyszłości motorsportu spod szyldu BMW.

Ochrona środowiska staje się coraz ważniejsza. Już za kilka tygodni, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, zaprezentujemy owoc naszego zaangażowania w rozwój ekologicznych technologii w formie koncepcyjnego samochodu. Pokażemy jak skuteczne są rozwiązania Efficient Dynamics. Auto to będzie również dowodem, że środowisku naturalnemu można przysłużyć się nie tylko poprzez modyfikację samego układu napędowego, ale także dzięki użyciu odpowiednich materiałów

Dodał również:

Każdy, kto bliżej przyjrzy się naszemu nowemu konceptowi zrozumie, w jakim kierunku chcemy obecnie podążać. Stanie się też jasnym, że aby osiągnąć ten cel będziemy musieli poświęcić jeszcze więcej zasobów i pieniędzy niż dotychczas

Draeger mówił wiele na temat rozwiązań zawartych w aucie, ale ani słowa o tym, na jakim modelu bazować będzie "eko-sportowiec". Nie wiadomo, czy firma wykorzysta któryś do prezentowanych w przeszłości modeli studyjnych, czy zamierza stworzyć coś zupełnie nowego. Większość komentatorów spodziewa się jednak, że wszystkie wymienione przez Draegera ekologiczne "supermoce" trafią pod nadwozie koncepcyjnego M1 Hommage - auta stworzonego z okazji 30. urodzin kultowego BMW. Mówi się także, że może to być zapowiedź produkcyjnej wersji modelu, który miałby w przyszłości rywalizować z Porsche 911 czy Audi R8.

Bartosz Sińczuk

BMW M1 Hommage - concept

BMW odchodzi z Formuły 1. Co z Kubicą? - ZOBACZ TUTAJ

Samochodem po Europie - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW M6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.