Ofiary premii ekologicznej

Dzięki premii ekologicznej niemiecki rynek motoryzacyjny notuje lepsze wyniki sprzedaży niż przed kryzysem. Jakie auta najczęściej Niemcy oddają na złom, by wyjechać z salonu nowym Golfem lub Polo? Wyniki nie są zaskoczeniem

Od stycznia do maja br. sprzedano w Niemczech ponad 1,6 miliona aut, czyli o blisko 23% więcej niż w ubiegłym roku. Tamtejszy rynek motoryzacyjny przeżywa rozkwit, stymulowany premią ekologiczną w wysokości 2500 euro. Otrzyma ją każdy, kto zdecyduje się oddać swoje stare auto na złom i wyjechać nowym z salonu.

Co najczęściej trafia na złomowisko? Podium należy do rodzinnych, niemieckich samochodów z lat 90.: Volkswagena Golfa , Forda Escorta i Opla Vectry. Najwięcej spośród zezłomowanych aut zjechało z taśmy produkcyjnej w latach 1994-1996.

Wśród modeli, do których najchętniej przesiadają się Niemcy, prym wiedzie Volkswagen Golf , Skoda Fabia i Volkswagen Polo . Nikt jeszcze nie myśli, jakie następstwa przyniesie za sobą ekologiczna premia i czy uchroni to rynek przed dotkliwymi spadkami.

Marcin Sobolewski

Używany Opel Vectra B - ZOBACZ TUTAJ

Volkswagen Golf GTI - WIDEO

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.