Oszczędne Porsche 911

Czy silnik diesla jest potrzebny w samochodach Porsche? Klaus Niedzwiedz, niemiecki dziennikarz udowodnił, że niekoniecznie, ustanawiając seryjną 911-ką swoisty rekord w zużyciu paliwa.

Klaus Niedzwiedz to niemiecki prezenter telewizyjny, specjalista w sprawach motoryzacji i były kierowca wyścigowy. Postanowił udowodnić, że seryjny samochód sportowy też może być ekonomiczny .

Do testu wybrał Porsche 911 Car r era (997) z silnikiem o mocy 345 KM wyposażonym w bezpośredni wtrysk paliwa, współpracującym z dwusprzęgłową skrzynią biegów PDK. Samochód był całkowicie fabryczny, bez żadnych modyfikacji, co potwierdził specjalista DEKRY. Niedzwiedz przejechał 911-ką w sumie 648 km, w tym 190 km po zwykłych drogach pozamiejskich, 30 km w ruchu miejskim i resztę po autostradzie. Wynik okazał się zaskakujący. Samochód spalił średnio 6,7 l/100 km! Po zakończeniu testu inspektor DEKRY sprawdził założone wcześniej zabezpieczenia.

Wynik dowodzi, że z odpowiednim nastawieniem i samodyscypliną możesz jeździć ekonomicznie nawet 345-konnym samochodem sportowym z silnikiem o pojemności 3,6 litra - powiedział Klaus Niedzwiedz

Jazda odbywała się częściowo w deszczu, przy włączonych światłach mijania. Kluczem do sukcesu miało być utrzymywanie obrotów silnika na poziomie 1800-2000 obr/min. Jazda po autostradzie odbywała się w zakresie prędkości 90-130 km/h. Średnia prędkość w całym teście wyniosła 84 km/h.

mjl, źródło: Samar, Porsche

Samochody: Porsche 911 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA