G8 z prądem

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła, że dostarczy 10 samochodów elektrycznych o nazwie "i-MIEV" do oficjalnego użytkowania na czas Szczytu G8, który odbędzie się na japońskiej wyspie Hokkaido.

Samochody elektryczne Mitsubishi i-MiEV ( M itsubishi i nnovative E lectric V ehicle) posłużą do przewożenia światowych przywódców oraz przedstawicieli mediów. Dodatkowo samochody będą stanowiły część wystawy podczas szczytu, jak również będą wykorzystywane do jazd próbnych. MMC ma nadzieję, że przez swój mały wkład spowoduje, iż uczestnicy Szczytu G8 docenią niezwykłą praktyczność oraz użyteczność samochodów elektrycznych pod kątem ochrony środowiska .

Mitsubishi wprowadzi samochody elektryczne i-MiEV na rynek w przyszłym roku (2009) w Japonii jako część swojego planu zmniejszania globalnego ocieplenia oraz zmniejszenia naszej zależności od paliw kopalnych. Samochód i-MiEV, oparty na miniaucie " i ", jest napędzany akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności oraz niewielkim silnikiem elektrycznym o dużej mocy, zastępującym tradycyjny układ napędowy.

Obecnie MMC przeprowadza testy flotowe we współpracy z wieloma krajowymi firmami energetycznymi, co ma na celu spowodowanie, by samochody elektryczne możliwie szybko stały się codziennym obrazkiem na drogach Japonii. Przygotowywane są także plany, aby już tej jesieni rozpocząć testy flotowe samochodu i-MiEV w kilku elektrowniach w USA. Dane dotyczące wpływu miejscowego klimatu oraz preferencji jezdnych zebranych podczas opisanych powyżej testów pozwolą MMC szybciej wprowadzić i-MiEV na rynek.

Zobacz także: Kyoto - kraina świątyń i gejsz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.