Wyłączanie silnika na postoju poprzez automatyczną funkcję start-stop ma na celu oszczędzanie paliwa, gdy samochód się zatrzyma. Choć można ją wyłączyć, w większości modeli pojazdów uruchamia się ponownie. Niektórzy uważają jednak, że mechanizm jest zbędny, ponieważ wpływa na zwiększenie pracy akumulatora. Co oznacza, gdy start-stop przestaje działać? Wbrew pozorom nie ma powodów do radości.
Jeśli zauważyłeś, że system start-stop nie działa już od kilku dni, może to oznaczać awarię akumulatora lub o jego rozładowaniu. Jeśli w tym leży przyczyna, naładowanie akumulatora powinno wystarczyć. W innym przypadku może już jednak nie być tak kolorowo. Może się bowiem okazać, że mimo iż akumulator uruchamia silnik, to nawet po naładowaniu wciąż nie działa prawidłowo. Wtedy czeka cię już wizyta u mechanika i możliwa wymiana, a to do tanich niestety nie należy.
Oprócz rozładowania akumulatora i jego usterki może też chodzić o inne awarie. Przyczyna czasem zależy też od pogody. Na co zwrócić uwagę, gdy system start-stop przestaje działać?