Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia przez okres wakacji przedstawiało mapę Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mapa uruchomiona w piątek 21 czerwca, w dzień rozpoczętych wakacji, aktualizowana do dnia 1 września, zawierała informacje o każdym z zarejestrowanych zdarzeń, takie jak lokalizacja, ogólna informacja dotycząca liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego i rodzaju zdarzenia. Wyróżnione były również dane dotyczące ostatniej doby oraz od początku wakacji.
Policjanci podsumowali statystyki wakacyjnych wypadków drogowych. Od 21 czerwca, do dnia 1 września na polskich drogach doszło do 5161 wypadków (więcej o 193 w stosunku do 2023 r.), w których zginęło łącznie 415 osób, a 6057 zostało rannych. Dla porównania, w czasie ubiegłorocznych wakacji na drogach zginęło o 54 osoby więcej, natomiast rannych w zdarzeniach było mniej o 265 osób. Mundurowi, którzy od początku wakacji prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości, w tym czasie zatrzymali 21 507 pijanych kierujących (w 2023 r. pijanych kierujących było 21 224).
Policjanci podsumowując wakacje podczas briefingu zorganizowanego 2 września w Komendzie Głównej Policji, po porównaniu zebranych danych z wynikami z zeszłego roku, ocenili, że tegoroczne wakacje na drogach były bezpieczniejsze.
Coroczny okres wakacyjny jest intensywnym czasem pracy dla policjantów. Każdego dnia w celu zwiększenia bezpieczeństwa kierowców na drogi wyjeżdżało kilka tysięcy funkcjonariuszy pionu ruchu drogowego. Głównym celem ich działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogły być przyczyną tragedii na drodze.