Kierowcy będą płacić za parkowanie na Saskiej Kępie i Kamionku. Szykują się remonty

Już na początku przyszłego roku na Saskiej Kępie i Kamionku zacznie funkcjonować strefa płatnego parkowania. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do remontu dróg w dzielnicy. Podreperowanych zostanie łącznie 11 ulic.

Już w przyszłym roku kierowcy parkujący na Saskiej Kępie i Kamionku będą musieli przygotować portfele na dodatkowe wydatki. Wszystko z powodu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. O jej wprowadzeniu  zadecydowali w marcu ubiegłego roku stołeczni radni, na czele z politykami KO i Lewicy. W związku z procesem Zarząd Dróg Miejskich powoli przygotowuje się do remontów ulic objętych w niedalekiej przyszłości strefą.

Zobacz wideo

Saska Kępa w strefie płatnego parkowania. Szykują się wakacyjne remonty

Jak przekazał dyrektor stołecznego Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski, prace remontowe przewidziane są na łącznie 11 ulicach. Chodzi głównie o wymianę nawierzchni, a w niektórych miejscach także niezbędne roboty brukarskie. "Prace będziemy realizować w wakacje" - podkreślił dyrektor ZDM cytowany przez TVN24. Tak prezentuje się lista ulic objętych remontami:

  • Walecznych,
  • Gruzińska,
  • Lipska,
  • Estońska,
  • Katowicka,
  • Finlandzka,
  • Obrońców (dwa odcinki)
  • Królowej Aldony,
  • Niekłańska,
  • Holenderska.

Remontami nie będą objęte ulice Kamionka. W przypadku tego osiedla za stan dróg odpowiadają deweloperzy, którzy są w trakcie stawiania kolejnych budynków. Jak czytamy w art.16 Ustawy o drogach publicznych - "Budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia".

Strefa Płatnego Parkowania na Saskiej Kępie. 1910 nowych parkometrów w Warszawie

Dyrektor ZDM poinformował również o trwającym przetargu na nowe parkometry. "Trwa bardzo duży przetarg na dostawę parkometrów. To w tej chwili jeden z większych przetargów w Europie" - stwierdził Puchalski, przypominając, że umowa na dzierżawę parkometrów w Warszawie kończy się w tym roku.

"W ramach ich wymiany staramy się pozyskać parkometry dla Saskiej Kępy i Kamionka. Chcemy zakończyć wszystkie prace w tym roku, tak aby na początku przyszłego strefa płatnego parkowania w tych dwóch obszarach działała w pełni" - dodał dyrektor stołecznego ZDM. Zgodnie z planami zarządu na warszawskich ulicach stanie łącznie 1910 parkometrów. Co ciekawe, będą miały dość istotne udogodnienie - czytnik kodów QR. Kierowca chcący zapłacić za postój będzie mógł jedynie zeskanować kod z aplikacji, a parkometr automatycznie uzupełni numer rejestracyjny samochodu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.