Będzie protest generalny rolników. Podali miasto i datę

Rolnicy organizują protest generalny. I pewnie nie będziecie zaskoczeni, ale pojawi się on znowu na ulicach Warszawy. Jak duże utrudnienia mogą się pojawić w stolicy w środę - 6 marca? I czy w centrum będzie można zobaczyć ciągniki rolnicze?

Rolnicy dalej walczą o swoje postulaty. Nie chcą europejskiego Zielonego Ładu czy kontyngentów na produkty ukraińskie. Aby wzmocnić swój komunikat, po raz kolejny planują "najazd" na Warszawę. I tym razem postawią na protest generalny. W jego ramach na ulicach stolicy obok rolników pojawią się też myśliwi, leśnicy, górnicy, a nawet... pszczelarze.

Zobacz wideo Pościg za kierowcą, z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów

Kiedy i gdzie konkretnie przejdzie protest generalny rolników?

Generalny protest rolników w Warszawie został zapowiedziany na 6 marca. To najbliższa środa. Wystartuje o godz. 11:00 spod Kancelarii Premiera (Al. Ujazdowskie 1/3) i uda się w kierunku Sejmu. To oznacza utrudnienia w okolicy ul. Puławskiej, Placu Unii Lubelskiej, alei Szucha i ul. Belwederskiej. Protest powinien zakończyć się około godz. 15:00. Organizatorzy zapewniają, że w ramach strajku generalnego w Warszawie może się pojawić nawet 150 tys. osób. 27 lutego podczas strajku ostrzegawczego na ulicach pojawiło się mniej więcej 50 tys. osób.

Czy w centrum Warszawy 6 marca pojawią się traktory?

Pytanie na dziś brzmi: "Czy rolnicy rzeczywiście wjadą traktorami do centrum stolicy?" Stan na teraz jest taki, że nie. W centrum Warszawy obowiązuje zakaz ruchu takich pojazdów. Na ich udział w proteście konieczna jest zatem zgoda policji. Tej na razie nie ma. I raczej nie będzie. Jak tłumaczyli przedstawiciele policji organizatorom protestu, w centrum znajduje się infrastruktura krytyczna. Obecność traktorów jest zatem wykluczona. Skutek? Każdy traktor, który nielegalnie próbowałby się przedostać w kierunku centrum, może zostać zatrzymany przez patrol policji i cofnięty.

Warto dodać, że jednocześnie kierowca takiego traktora dostanie 500 zł mandatu i 3 punkty karne za niezastosowanie się do znaku B-5 ustawionego przy wjeździe do miasta.

Trakt Brzeski i Wał Miedzeszyński bez protestu. Nie ma zgody miasta i sądu

Przejazd między siedzibą Premiera a Sejmu to nie koniec planów rolników. Ci chcieli także zablokować ul. Trakt Brzeski i Wał Miedzeszyński. W każdym z tych punktów miało pojawić się po 120 traktorów. Do tego jednak nie dojdzie. Na blokadę tych fragmentów nie zgodził się prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Wydał zakaz w tej sprawie. Organizatorzy odwołali się od niego. Sąd przyznał jednak rację Trzaskowskiemu.

Centrum Warszawy to nie koniec. Utrudnień można się spodziewać także na drogach dojazdowych do stolicy. Dla przykładu w Markach 70 ciągników ma blokować skrzyżowanie dróg DW 629 i S8. Kolejnym punktem z utrudnieniami staną się okolice Legionowa. Tam 70 traktorów zablokuje DK 61.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.