Skradzione auto zostało odzyskane tego samego dnia. Fakty szybko wyszły na jaw

Wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Świecka zatrzymał Polaka prowadzącego samochód skradziony tego samego dnia na terytorium Niemiec.

Nadodrzańscy funkcjonariusze SG w piątek 1 marca na autostradzie A2 wytypowali i skierowali do kontroli drogowej kierowcę jadącego od strony Niemiec, który prowadził Forda Kuga. Czerwony SUV miał założone niemieckie tablice rejestracyjne. Autem podróżował 33-letni Polak.

Tablice rejestracyjne należały do innego auta

Mężczyzna podczas kontroli okazał funkcjonariuszom dowód osobisty. Nie dysponował natomiast żadnym dokumentem pojazdu, nie był w stanie wskazać właściciela auta oraz nie potrafił wyjaśnić w jaki sposób wszedł w posiadanie samochodu. W związku z zaistniałymi okolicznościami strażnicy nabrali podejrzeń, że Ford może pochodzić z kradzieży. Kiedy funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia legalności pojazdu, wyszło na jaw, że numery rejestracyjne figurują w systemach jako należące do innego pojazdu. Po przeszukaniu wnętrza auta znalezione zostały inne niemieckie tablice rejestracyjne, zdemontowane z kontrolowanego auta. Ford Kuga okazał się skradziony tego samego dnia na terytorium Niemiec.

33-latka zatrzymano i po zakończeniu czynności służbowych przekazano policjantom ze Słubic, którzy prowadzą dalsze postępowanie w sprawie. Jak informują nadodrzańscy strażnicy, mężczyzna za kradzież samochodu usłyszy prokuratorskie zarzuty. Odzyskany 3-letni Ford o szacunkowej wartości około 100 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

W 2023 r. nadodrzańscy strażnicy odzyskali 39 pojazdów

W minionym 2023 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas służby odzyskali 39 pojazdów skradzionych w krajach Europy Zachodniej. Ich łączną wartość obliczono na ponad 5,3 miliona złotych. O kradzieżach pojazdów więcej piszemy na Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policjant radzi jak uniknąć kradzieży lub włamania do samochodu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.