Porsche warte 160 tys. zł stało w lesie. Od razu było wiadomo, skąd się tam wzięło

Pomorscy policjanci w lesie położonym na terenie miejscowości Świecino, odnaleźli zaparkowane pośród drzew Porsche. Funkcjonariusze doskonale wiedzieli co to za samochód - zgłoszenie o jego kradzieży przyjęli kilka godzin wcześniej.

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów, skradzione na terenie Pogórza (woj. pomorskie) luksusowe Porsche Macan S, zostało odzyskane i przekazane osobie, która zgłosiła zaginięcie pojazdu. SUV odnaleziony został we wsi Świecino w zagajniku na północnych obrzeżach kompleksu leśnego Puszczy Darżlubskiej, w powiecie puckim. Auto było porzucone. O pojazdach pochodzących z kradzieży więcej piszemy na Gazeta.pl.

Porsche odnalezione kilka godzin po kradzieży

O szybkim rozwiązaniu sprawy dotyczącej poszukiwań zaginionego auta dowiedzieliśmy się z policyjnego komunikatu prasowego. Zgłoszenie o Porsche skradzionym w środę 28 lutego przyjęli funkcjonariusze z powiatu puckiego. W sprawie na policję zatelefonowała 31-letnia kobieta, która wartość zaginionego pojazdu wyceniła na 160 tys. zł.

Jak czytamy w sporządzonej notatce, równolegle z policjantami kryminalnymi pracowali funkcjonariusze wszystkich pionów, a dyżurny puckiej komendy powiadomił także jednostki ościenne, gdzie w wielu miejscowościach sąsiednich powiatów utworzono punkty blokadowe w celu ujawnienia i zatrzymania skradzionego pojazdu oraz sprawcy. Poszukiwane Porsche kilka godzin po zgłoszeniu odnaleźli policjanci z Krokowej. Porzucony samochód po zakończeniu czynności związanych z zabezpieczeniem śladów włamania i kradzieży, został zwrócony właścicielowi.

Porsche Macan S pierwszej generacji

Sprawa poszukiwań dotyczyła dokładnie Porsche Macan S sprzed liftingu. Model ten był produkowany w latach 2014-2018. Sportowego SUV-a napędza 6-cylindrowy widlasty silniki benzynowy o pojemności trzech litrów. Moc tej jednostki wynosi 400 KM i 550 Nm. Taki samochód wyposażony w napęd na cztery koła i automatyczną skrzynię biegów przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,8 s i może rozpędzić się do maksymalnej prędkości 266 km/h.

Zobacz wideo Nowa generacja Porsche Macan z bliska
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.