Pięć mandatów dla 20-latka. Uzbierała się kwota 13 250 zł, a to nie koniec kar

Zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli usłyszał 20-latek, który zlekceważył wydawane przez policjantów drogówki sygnały do zatrzymania. Kierowca uciekając na dodatek popełnił szereg wykroczeń, za które zebrał plik mandatów na łączną kwotę 13 250 zł.

Policjanci ze Słupska (woj. pomorskie) opublikowali komunikat na temat próby zatrzymania do kontroli drogowej kierującego autem marki BMW, która przerodziła się w pościg. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym zignorował wydane przez mundurowych sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rzucił się do ucieczki. Zmotoryzowany w trakcie prowadzonej pogoni wjechał na parking marketu i tam porzucił prowadzone auto. Z parkingu oddalił się pieszo, przebiegł przez ruchliwą ulicę, ale ostatecznie nie zdołał zgubić ścigających go funkcjonariuszy, którzy dogonili go i zatrzymali.

Kierowca bez prawa jazdy

Uciekinierem okazał się 20-latek. Młody mężczyzna był trzeźwy. Dlaczego uciekał? System informatyczny wykazał, że mieszkaniec Słupska w ogóle nie powinien był wsiadać za kierownicę pojazdu silnikowego ponieważ w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. 20-latek za swoje nieodpowiedzialne postępowanie dostał nauczkę w postaci pliku mandatów na łączną kwotę 13 250 złotych, mających związek z popełnionymi wykroczeniami. Policjanci podali w komunikacie prasowym, że mandaty wypisano za: spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, zły stan techniczny pojazdu, brak obowiązkowego wyposażenia samochodu, przebieganie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Mandaty to dopiero początek konsekwencji

Nałożone mandaty to nie koniec kar. Dodatkowo funkcjonariusze sporządzili z tej interwencji dokumentację procesową. Słupczanin za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień może otrzymać dodatkową grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum pół roku. Natomiast za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, co w świetle prawa jest przestępstwem, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo 18-letni pirat drogowy pędził 175 km/h po obwodnicy Opola
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.