Kierowca dał popis, jak nie należy przewozić choinki. Policjanci byli zszokowani

Pewien mieszkaniec powiatu pruszkowskiego (woj. mazowieckie) postanowił samochodem osobowym przetransportować zakupioną choinkę. Nie przemyślał jednak, jak należy to prawidłowo zrobić. Sposób montażu iglaka na pojeździe zszokował policjantów.

Policjanci pruszkowskiej drogówki przygotowali komunikat prasowy dotyczący zaskakującego sposobu przewozu świątecznego drzewka. Opublikowali przy okazji fotografię, która jest idealnym przykładem tego, jak nie należy montować choinki na samochodzieO zaskakujących zdarzeniach na drogach więcej piszemy na Gazeta.pl.

Choinka zamontowana na przedniej szybie

Mundurowi zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który bardzo dziwnie przewoził choinkę osobową toyotą corollą. Ciężko powiedzieć, z jakich przyczyn zmotoryzowany umieścił drzewko na przedniej szybie swojego samochodu, a nie na dachu pojazdu. Na dodatek iglak był umieszczony po lewej stronie, czyli tam, gdzie zwykle siedzi kierowca. W ten sposób poważnie ograniczona została widoczność i mężczyzna prowadząc stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników drogi. 

Funkcjonariusze poinformowali, że nieostrożny zmotoryzowany próbował się wytłumaczyć z zaistniałych okoliczności, ale jego wyjaśnienia były bezcelowe. W związku z popełnionym wykroczeniem w ruchu drogowym, mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu 68-latkowi prawa jazdy, a wniosek o ukaranie skierowali do Sądu Rejonowego w Pruszkowie.

Mandat za nieprawidłowy transport choinki

Za nieprawidłowości wynikające ze złego zamontowania choinki na pojeździe odpowiada kierowca. Jeżeli drzewko wystaje na odległość większą niż 50 cm od tylnej płaszczyzny pojazdu, należy choinkę oznaczyć chorągiewką barwy czerwonej. Jeżeli nieprawidłowo zabezpieczymy choinkę na dachu pojazdu, może być na nas nałożony mandat w kwocie nawet do 500 zł. W przypadku gdy choinka będzie zasłaniać światła pojazdu – mandat wyniesie 200 zł, a gdy zasłoni tablice rejestracyjne – 100 zł. Za nieprawidłowe przewożenie ładunku przepisy nie przewidują punktów karnych.

Tak należy przewozić i zabezpieczyć choinkę

Transport choinki samochodemTransport choinki samochodem Policja

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.