Zimowa aura niestraszna kierującemu. Passatem pędził 138 km/h w zabudowanym

Kierowca Volkswagena Passata nie zważając na trudne warunki pogodowe, pędził jak szalony przez Prochowice (woj. dolnośląskie). W obszarze zabudowanym wpadł na policyjny radar jadąc o 89 km/h za szybko.

Przestrzeganie ograniczeń prędkości jest podstawą bezpiecznej jazdy. Kiedy następuje załamanie pogody i na drogach zaczynają panować pogorszone warunki, wówczas zalecane jest wręcz zredukowanie szybkości. Opady deszczu czy śniegu nie tylko pogarszają widoczność, ale mają również istotny wpływ na wydłużenie drogi hamowania.

Przez miasto pędził z prędkością autostradową

O płynnej i ostrożnej jeździe podczas niepogody zdecydowanie nie pamiętał pewien kierujący Volkswagenem Passatem. Mężczyzna w środę 22 listopada został przyłapany przez legnickich policjantów na poważnym wykroczeniu w ruchu drogowym. Zmotoryzowany w Prochowicach (woj. dolnośląskie) rozwinął prędkość 139 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Kierujący nie zważał na padający śnieg i śliską nawierzchnię.

Rozwiniecie prędkości autostradowej w mieście musiało spotkać się ze stanowczą reakcją policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące, a także nałożyli mandat karny w wysokości 2500 złotych, a do konta kierowcy dodali 15 punktów karnych.

Jesienią i zimą łatwiej o kolizję lub wypadek

Każdy zmotoryzowany siadając za kierownicę powinien pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od niego samego. Jesienią i zimą na drogach i parkingach łatwo o stłuczki i kolizje, dlatego podstawą jest zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Kiedy jezdnia jest śliska kierowca może nie zdążyć wytracić prędkości przez wydłużającą się drogę hamowania. Ważne jest wiec przewidywanie i zachowanie odpowiedniego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Podczas opadów deszczu czy śniegu należy zostawić bezpieczną odległość na ewentualne manewry. W takich warunkach, a zwłaszcza na oblodzonej jezdni łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem.

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.