Rząd licytuje kolekcja samochodów youtubera. Mężczyznę skazano za pirackie praktyki

Lamborghini Power Rangers, Corvetta C8 oraz 30 innych aut z kolekcji youtubera "Omi in a Hellcat" trafiło na licytację. Mężczyzna w ten sposób ma pokryć kare, jaką dostał od rządu za kradzież treści z płatnych kanałów telewizyjnych i ich dalszą sprzedaż.

Youtuberzy nie mają ostatnio dobrej passy. W Polsce wyszedł na jaw skandal ze znanymi twórcami, którzy wysyłali niestosowne wiadomości do swoich nieletnich fanek. Z kolei za oceanem, właściciel popularnego kanału został przyłapany na kradzieży treści na szeroką skalę i udostępnianiu go za opłatą.

Bill Omara Carrasquillo, znany na YouTube jako Omi in a Hellcat, lubił chwalić się na swoim kanale, jak odbiera między innymi Corvette C8, Lamborghini Huracan Evo i Lamborghini Urus. Wiadomo było, że spore kwoty wydał także na domy i mieszkania. Jak się okazało pieniądze na samochody i nieruchomości nie zostały zdobyte ciężką, uczciwą pracą.

Samochody kupione za nielegalnie zdobyte pieniądze

Carrasquillo został właśnie skazany na 66 miesięcy więzienia i pięć lat nadzorowanego zwolnienia za „szeroko zakrojony program naruszania praw autorskich obejmujący piractwo telewizji kablowej".

Zgodnie z informacjami podanymi przez Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Okręgu Pensylwanii, Carrasquillo i jego wspólnicy prowadzili rozległy program piractwa telewizyjnego przez internet. Mężczyźni sprzedawali treści chronione prawem autorskim tysiącom swoich klientów, którzy mieli możliwość przesyłania strumieniowego lub odtwarzania tych treści. Grupa ta rzekomo zyskała na tym procederze ponad 30 milionów dolarów. Część z tych pieniędzy Carrasquillo przeznaczył na zakup nieruchomości oraz dziesiątków luksusowych samochodów.

Carrasquillo został skazany za szereg przestępstw, w tym oszustwa związane z urządzeniami dostępowymi, oszustwa elektroniczne i pranie brudnych pieniędzy. Skazano go również za składanie fałszywych oświadczeń w banku, oszustwa przed organami ścigania, uchylanie się od płacenia podatków, naruszanie praw autorskich oraz naruszenie ustawy o prawie autorskim Digital Millennium Copyright Act.

Zobacz wideo

Kolekcja aut youtubera trafiła pod młotek

Sąd zdecydował o zlicytowaniu kolekcji samochodów Bill Omara Carrasquillo. Z podanych informacji wynika, że na sprzedaż trafiły 32 samochody, a także kilka quadów, motocykli i pojazdów side-by-side.

W kolekcji youtubera znajdują się dwa Jeepy Grand Cherokee Trackhawk, Dodge Challenger i Charger SRT Hellcats oraz Durango SRT. Do tego dochodzi cztery Lamborghini, dwa Mustangi, Audi R8 i Acura NSX. Na licytacji można też nabyć Bentleya Continental GT, BMW M8, Toyotę Suprę i Hondę Civic Type R. Jednak najciekawszym samochodem zdecydowanie jest Lamborghini Aventador LP740-4 S z 2019 roku, oklejony motywem Power Rangers.

Źródło: carscoops.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.