Audi TT roztrzaskane podczas wyprzedzania. W wypadku zginął rowerzysta

21-letni kierujący Audi TT podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu zderzył się z rowerzystą, a następnie wypadł z jezdni i roztrzaskał pojazd na drzewie. Na miejscu zginął 70-letni cyklista.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w powiecie ryckim na drodze krajowej numer 48 w Moszczance (woj. lubelskie). Jak wstępnie ustalili policjanci z Ryk, młody kierowca sportowego Audi TT wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu osobowego, uderzył w mężczyznę jadącego rowerem. W następstwie 21-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i rozbił samochód na rosnącym w pobliżu jezdni drzewie. Więcej o niebezpiecznych zdarzeniach na drogach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl.

Kierujący rowerem poniósł śmiertelne obrażenia

Jak poinformowali ryccy policjanci, w wyniku wypadku kierujący rowerem 70-letni mężczyzna zginął na miejscu. Z komunikatu prasowego dowiadujemy się, że ciało ofiary zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Młody kierowca został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Wiadomo, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu wypadku policjanci prowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora. Przyczyny i okoliczności tej tragedii wyjaśni prowadzone postępowanie.

Nierozsądne wyprzedzanie 

Aby ktoś stracił życie na drodze, wystarczy podjąć jedną nierozważną decyzję. Wyprzedzanie zalicza się do najniebezpieczniejszych manewrów wykonywanych na drogach. Taki ruch wymaga od kierowcy trafnej oceny sytuacji i przy tym zdecydowania. Nie należy go wykonywać, kiedy nie ma wystarczającej widoczności ani odpowiednio długiego odcinka jezdni. Przy wyprzedzaniu ostrożność musi być bezwzględnie zachowana, a manewr właściwie przemyślany. Ponadto ważny wpływ na bezpieczeństwo ma dostosowanie prędkości do natężenia ruchu drogowego oraz do warunków atmosferycznych.

Zobacz wideo W Aleksandrowie Kujawskim auto wjechało w wózek z dzieckiem
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.