Hybrydy zastąpiły wysłużone diesle. Cztery nowe nieoznakowane radiowozy na służbie

W kujawsko-pomorskim garnizonie policji pojawiły się cztery nowe nieoznakowane radiowozy. Wszystkie są pojazdami hybrydowymi, które zastąpiły wysłużone auta z silnikami wysokoprężnymi. To dwie białe Toyoty C-HR oraz dwa szare Suzuki Vitara.

Policjanci odebrali 4 nowe pojazdy służbowe o wartości 470 000 zł. Wszystkie samochody to crossovery z niskoemisyjnym napędem hybrydowym. Zakup pojazdów został zrealizowany dzięki środkom otrzymanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Symboliczne przekazanie nowych aut odbyło się w czwartek 20 lipca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Więcej artykułów o policyjnych pojazdach znajdziesz na Gazeta.pl.

Nieoznakowane japońskie crossovery

Radiowozy będą wykorzystywane w codziennej pracy funkcjonariuszy powiatowych, służących mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego. Dwie Toyoty C-HR napędzane układem złożonym z silnika benzynowego o pojemności 1798 cm3, jednostki elektrycznej i skrzyni automatycznej (moc 122 KM i 163 Nm), trafiły do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim oraz w Żninie.

Dwa egzemplarze zelektryfikowanych Suzuki Viatara przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu i Brodnicy. Auta te są napędzane jednostką benzynową o pojemności 1462 cm3 i mocy 116 KM i 138 Nm. Silnik elektryczny odciążający motor spalinowy dostarcza dodatkową moc 60 Nm. Napęd na przednią oś trafia poprzez sześciostopniową zautomatyzowaną skrzynią biegów.

Hybrydy zamiast diesli

Jak poinformowali w komunikacie prasowym policjanci, wartość dwóch radiowozów marki Toyota wynosi 227 960 zł, natomiast dwóch Suzuki wynosi 227 600 zł. Zakupom przyświecał m.in. aspekt ekologiczny. Pojazdy te zastąpiły na służbie wysłużone samochody napędzane silnikami diesla, co wpłynie na mniejszą emisję szkodliwych spalin.

Zobacz wideo Policjant kierujący ruchem - tak należy odczytywać wydawane sygnały
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.